Informacje

Kontynuacja "Sali samobójców" wiosną w kinach

Dodano:
Kontynuacja "Sali samobójców" wiosną w kinach

fot. PAP/Marcin Obara

Po dziewięciu latach od spektakularnego sukcesu "Sali samobójców" zobaczymy kolejną część tej opowieści. Film "Sala samobójców. Hejter", z Maciejem Musiałowskim w roli głównej, zapowiadany jest jako elektryzujący cyber-thriller i współczesna wersja "Romea i Julii".

Reżyser Jan Komasa pozostaje wierny "Sali samobójców". W stworzeniu nowego rozdziału tej historii - o podtytule "Hejter" - wspierał go scenarzysta Mateusz Pacewicz, odpowiedzialny m.in. za "Boże Ciało". Film jest wielką szansą dla odtwórcy głównej roli, Macieja Musiałowskiego. Ma potencjał, by pójść w ślady Bartosza Bieleni, Jakuba Gierszała czy Zofii Wichłacz - aktorów, których kariera nabrała rozpędu właśnie po rolach u Komasy.

"Hejter" to studium frustracji i agresji wynikających z nierówności ekonomicznych i klasowego odrzucenia w pozornie otwartym, poukładanym świecie. W erze dominacji mediów społecznościowych, post-prawdy i wirtualnej rzeczywistości, które są źródłem potężnych, nieznanych wcześniej zagrożeń. Przekonamy się m.in. jak wygląda proces hejtu na zlecenie.

"Tomek (Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje wydalony z uczelni. Postanawia ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobierać pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa, w której skrycie się podkochuje. Kiedy chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców, załamany odrzuceniem, oddzielony od Gabi, podejmuje pracę w agencji buzzmarketingowej. Wraz z nowym zajęciem zyskuje dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. W głowie Tomka zaczyna rodzić się demoniczny plan. Droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat wciągającej gry komputerowej" - czytamy w opisie filmu.

Elementem, który łączy "Hejtera" z debiutem Komasy, jest postać grana przez Agatę Kuleszę. W "Sali samobójców" była matką głównego bohatera, Dominika Santorskiego. Wcześniej pracowała w agencji reklamowej, a teraz prowadzi agencję buzzmarketingową. Zatrudnia ludzi zajmujących się tzw. profesjonalnym trollingiem.

"Sala samobójców. Hejter" w kinach wiosną. (PAP Life)

 • 10:25 Nikita Magaloff, Fryderyk Chopin Polonaise in A major Opus 40 No.1
 • 10:32 John Williams E.T. - Main Title
 • 10:35 Louis Armstrong We Have All the Time in the World
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic