Przebywający na planie niezatytułowanego jeszcze serialu kręconego w kanadyjskiej Nowej Funlandii, Josh Hartnett trafił do szpitala po kolizji samochodowej, która przydarzyła się, gdy wracał po zakończonym dniu zdjęciowym. Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek 25 września. Razem z nim hospitalizowany był również kierowca, a także policjant kierujący wozem patrolowym. Było to rutynowe badanie, po którym wszyscy zostali wypuszczeni do domów. Żaden z uczestników kolizji poważnie nie ucierpiał.
Stłuczka nie miała żadnego wpływu na produkcję Netfliksa, która była kontynuowana następnego dnia zgodnie z planem. O tym, że Hartnettowi nie stało się nic poważnego i szybko wrócił do domu, poinformowała jego agentka, Susan Patricola. Nieznane są szczegóły zderzenia samochodowego.
Produkcja, o której mowa, to sześcioodcinkowy serial, którego akcja rozgrywa się w Nowej Funlandii. Nieznany jest jego oficjalny tytuł. Hartnett wciela się w nim w doświadczonego przez życie rybaka, który stawia czoła tajemniczemu, morskiemu stworowi terroryzującemu nadmorskie miasteczko. Musi walczyć w ochronie swojej rodziny, społeczności oraz zanikającego stylu życia.
Hartnetta już wkrótce będzie można zobaczyć w kryminalnym romansie zatytułowanym „Verity”. Wciela się w nim w rolę męża poczytnej pisarki, która po wypadku nie może kontynuować swojej kariery. Do napisania jej kolejnych powieści zatrudniona zostaje ghost writerka, która przybywa do rezydencji małżeństwa, gdzie odkrywa jego sekrety. Obok Hartnetta występują Anne Hathaway i Dakota Johnson.
Na premierę czeka także ukończony w 2015 roku „The Long Home” w reżyserii Jamesa Franco. Hartnett wystąpił w nim u boku reżysera, Giancarlo Esposito i Josha Hutchersona. Spekuluje się, że film trafił na półkę z powodu oskarżeń Franco o molestowanie. (PAP Life)