Informacje

James Dean ponownie na ekranie

Dodano:
James Dean ponownie na ekranie

fot.PAP/EPA

Choć James Dean zginął w wypadku samochodowym w 1955 r., za sprawą nowoczesnych technologii "zagra" w nowym filmie. Pomysł na wskrzeszenie legendy kina budzi wiele kontrowersji.

Wystąpił tylko w trzech filmach: "Buntowniku bez powodu", "Na wschód od Edenu" i "Olbrzymie". To jednak wystarczyło, by stał się ikoną Hollywood. Niespodziewanie, 64 lata po śmierci gwiazdora, jest szansa, że zobaczymy Jamesa Deana w czwartym filmie.

Komputerowa kreacja aktora pojawi się w filmie "Finding Jack", którego akcja rozgrywa się podczas wojny wietnamskiej. To adaptacja powieści Garetha Crockera pod tym samym tytułem z 2015 r. Opowiada ona o mniej znanym aspekcie konfliktu w Wietnamie. Żołnierzom amerykańskim podczas misji pomagały wyszkolone psy, ale gdy Amerykanie zaczęli wycofywać się z Wietnamu, zapadła decyzja, że psy zostaną tam i nie wrócą do domu. To budzi sprzeciw niektórych żołnierzy, w tym głównego bohatera opowieści.

Awatar Deana wcieli się w drugoplanową postać o imieniu Rogan. Produkcja filmu rozpocznie się 17 listopada. Jego premiera planowana jest na Dzień Weterana (11 listopada) w 2020 r.

Producenci filmu otrzymali od rodziny prawa do wykorzystania wizerunku Deana. Współreżyser "Finding Jack" Anton Ernst stwierdził w komunikacie prasowym: "Czujemy się bardzo zaszczyceni, że jego rodzina nas wspiera i podejmiemy wszelkie środki ostrożności, by zapewnić, że jego spuścizna - jako jednej z największych gwiazd filmowych w historii - pozostanie nienaruszona". Przyznaje, że rodzina Deana postrzega ten projekt jako jego czwarty film, którego nigdy nie nakręcił.

Ten eksperyment z wizerunkiem nieżyjącego aktora wywołał w Hollywood falę oburzenia. "Może zlecimy komputerowi, by namalował nam nowy obraz Picassa albo skomponował kilka piosenek Lennona" - komentuje na Twitterze aktor Chris Evans. "Ta sytuacja to bardzo niebezpieczny precedens" - zauważyła na Twitterze córka Robina Williamsa, Zelda. (PAP Life)

 • 01:02 Dario Marianelli Waiting for Mr. Rochester + My Edward and I
 • 01:07 Johann Nepomuk Hummel Trumpet Concerto in Eb major (3)
 • 01:11 Jiri Antonin Benda 5 Symfonia G-dur (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic