Informacje

Greta Thunberg na muralu w centrum San Francisco

Dodano:
Greta Thunberg na muralu w centrum San Francisco

fot. PAP/EPA

Mural z podobizną szwedzkiej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg pojawił się w centrum San Francisco. Malunek powstał z inicjatywy amerykańskiej organizacji działającej na rzecz klimatu.

Podobizna nastolatki, która stała się liderką odbywających się na całym świecie protestów młodzieży w obronie klimatu, jest wysoka na 18 metrów i szeroka na 9 metrów. Mural znajduje się na budynku, który mieści się nieopodal Union Square w San Francisco.

Argentyński artysta Andres Petreselli wykonał go bezpłatnie dla amerykańskiej organizacji działającej na rzecz klimatu One Atmosphere. Wcześniej malarz, który podpisuje się pseudonimem Cobre, stworzył dla miasta portret Robina Williamsa.

"Jeśli możemy wzmocnić jej przesłanie i sprawić, by więcej osób było zaangażowanych i słuchało tego, co ona mówi, to robimy coś dobrego" - wyjaśniał w rozmowie z CNN Paul Scott, dyrektor wykonawczy One Atmosphere.

Wcześniej Szwedka została uwieczniona na muralach w Istambule, angielskim Bristolu i kanadyjskim Edmonton.

W środę Thunberg wyruszyła z USA do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu. Podróż ma potrwać od dwóch do czterech tygodni. Nastolatka chce dotrzeć na szczyt klimatyczny, który odbędzie się w Madrycie w grudniu. Płynie razem z rodziną, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie ekologicznego transportu do Europy.

We wrześniu 16-latka zrobiła sobie roczną przerwę w szkole, by prowadzić akcje na rzecz klimatu w Ameryce Płn. i Płd. (PAP Life)

 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic