Informacje

Bramkarz reprezentacji Islandii wyreżyserował film inspirowany „Zabójczą bronią”

Dodano:
Bramkarz reprezentacji Islandii wyreżyserował film inspirowany „Zabójczą bronią”

fot.PAP/PA

Hannes Thor Halldorsson to gwiazdor islandzkiego futbolu. Stał się sławny po tym, jak podczas mundialu w 2018 obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego. Był to pierwszy w historii mecz reprezentacji Islandii na mistrzostwach świata. Zakończył się wynikiem 1:1, a Hallardsson został wybrany graczem meczu. Czy podobne nagrody spotkają go za jego pełnometrażowy debiut filmowy zatytułowany „Cop Secret”?

Hannes Thor Halldorsson dzieli czas pomiędzy dwoma zainteresowaniami. Na co dzień jest bramkarzem klubu Knattspyrnufelagid Valur oraz reprezentacji Islandii, a od święta zajmuje się reżyserią. W swojej karierze zrealizował między innymi teledysk do piosenki wystawionej przez Islandię w 2012 roku do Konkursu Piosenki Eurowizja, a także reklamę Coca-Coli stworzoną specjalnie z okazji piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku. Kolejnym krokiem w stronę kariery filmowej będzie policyjny film akcji „Cop Secret”.

Bohaterem tej produkcji jest niezniszczalny supergliniarz, który zakochuje się w swoim nowym partnerze. Sytuacja ta każe mu zadać pytanie o swoją orientację seksualną, której do tej pory był pewny. Równocześnie obaj policjanci prowadzić będzie śledztwo w sprawie serii tajemniczych napadów na banki. Tajemniczych, bo złodzieje niczego nie kradną.

„Moja ambicją i marzeniem było podążenie w stronę kariery filmowej, gdy tylko nadarzy się na to szansa. Wciąż jestem aktywnym piłkarzem, więc do tej pory mogłem pracować jedynie nad krótszymi formami filmowymi. Kiedy pojawiła się szansa na nakręcenie Cop Secret i poluźnił się mój harmonogram zajęć piłkarskich, nie miałem wątpliwości, że muszę skorzystać z szansy i poświęcić się jej w całości” – powiedział Halldorsson.

Reżyser nie ukrywa swojej fascynacji hollywoodzkim kinem akcji. „Nad moim filmem unosił się będzie duch takich filmów jak Zabójcza broń czy Ostatni skaut. Unikalnym będzie to, że jego akcja rozgrywać się będzie w sceneriach Islandii” – powiedział. „Cop Secret” jest projektem, który Halldorsson rozwijał od lat. Jego scenariusz napisał wspólnie z Niną Petersen oraz Sverrirem Thorem Sverrissonem. Zdjęcia do filmu ukończono w grudniu ubiegłego roku. (PAP Life)

 • 01:15 Patrick Doyle Merida's Home
 • 01:16 Renata Przemyk, Igor Herbut Kochana
 • 01:21 Hans Zimmer Mombasa
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic