Informacje

Alfonso Cuaron będzie tworzył na wyłączność Apple TV+

Dodano:
Alfonso Cuaron będzie tworzył na wyłączność Apple TV+

fot.PAP/EPA

Nagrodzony Oscarem twórca, Alfonso Cuaron, sfinalizował umowę z Apple TV+. Będzie tworzył oryginalne treści na wyłączność technologicznego giganta.

Zgodnie z warunkami wieloletniego kontraktu, Cuaron stworzy i opracuje nowe projekty telewizyjne na wyłączność Apple TV+, platformy, która zostanie uruchomiona 1 listopada. Na razie nie są znane szczegóły tej umowy, jednak - jak donosi "Deadline" - kontrakt został podpisany na pięć lat.

Meksykański reżyser, scenarzysta, montażysta i producent zyskał uznanie filmem z 2001 r. "I twoją matkę też", który stał się jednym z największych przebojów hiszpańskojęzycznego kina. W 2004 r. został reżyserem trzeciej części przygód Harry'ego Pottera, "Harry Potter i więzień Azkabanu". Podczas 86. ceremonii wręczenia Oscarów jego film "Grawitacja" otrzymał siedem Oscarów, w tym dla samego Cuarona za najlepszą reżyserię oraz za najlepszy montaż.

Jednak prawdziwy rozgłos przyniósł mu najbardziej osobisty projekt, realizowany dla Netflixa film "Roma". Obraz nominowany do Oscara w 10 kategoriach, ostatecznie zdobył trzy statuetki: za najlepszą reżyserię oraz za najlepsze zdjęcia, oraz został uznany za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Apple TV+ podpisuje ogólne umowy z twórcami, zwiększając swoje ambicje związane z proponowaną ofertą, tym samym rzuca wyzwanie takim serwisom jak Netflix czy Amazon. Już na start Apple oferuje premiery dziewięciu oryginalnych seriali telewizyjnych, w tym: "The Morning Show", w którym występują Reese Witherspoon, Jennifer Aniston i Steve Carell; "For All Mankind"; "See", do którego został zaangażowany Jason Momoa czy "Dickinson" z Hailee Steinfeld. (PAP Life)

 • 13:48 Waldemar Kazanecki Noce i Dnie
 • 13:51 Hans Zimmer The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 3 – Chevaliers De Sangreal
 • 14:03 Bruce Channel Hey! Baby
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 297, Sunday, 17 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic