Informacje

Warszawska Opera Kameralna w Noc Muzeów czeka na dzieci

Dodano:
Warszawska Opera Kameralna w Noc Muzeów czeka na dzieci

fot.PAP/Tomasz Gzell

Tradycyjnie, w popularnym, kulturalnym wydarzeniu, jakim jest Noc Muzeów, nie zabraknie interesujących propozycji muzycznych adresowanych do szerokiego kręgu odbiorców, a przygotowanych przez Warszawską Operę Kameralną. Szereg atrakcji adresowanych jest do dzieci.

Warszawska Opera Kameralna czeka na małych widzów już od godziny 16, 19 maja. Wydarzenie rozpocznie się od malowania twarzy, spotkania z Młodym Mozartem i ukochanym przez dzieci Duszkiem Babu w mozartowskim wcieleniu.

Przez całe popołudnie, aż do godz. 23, będzie trwał Kiermasz płyt CD, zlokalizowany w kawiarni. Tego dnia płyty, w tym całą kolekcję fonograficzną WOK, m.in. na albumy nagrodzone "Fryderykiem" oraz "Feniksem" - "Maddalena ai piedi di Cristo" oraz "Poematy - Karłowicz", będzie można nabyć w specjalnych cenach.

Już o godz. 16.30 będzie można zobaczyć spektakl operowy "Papageno". Będzie to I część spektaklu według opery "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta.

W przerwach między częściami opery będzie działało Studio Festiwalowe z udziałem postaci z oper mozartowskich. O godz. 17.20 rozpocznie się druga część spektaklu "Papageno".

Już wieczorem, znajdzie się też coś dla dorosłych. O godz. 19 rozpocznie się przedstawienie "Czarodziejski flet" Mozarta. Spektakl jest biletowany, ale ci, którzy nie dostaną biletów, mogą obejrzeć go podczas ogólnodostępnej transmisji na fasadzie teatru.

Noc Muzeów w Warszawskiej Operze Kameralnej zakończy dwuczęściowy koncert kameralny Warsaw Opera Quartet. W programie perełki kameralistyki W. A. Mozarta. Koncert ten zaczyna się o godz. 22.20 i potrwa prawie do północy. (PAP Life)

 • 10:21 Sergiusz Prokofiew Symfonia Klasyczna (1)
 • 10:29 Fritz Kreisler Liebesleid
 • 10:42 Eartha Kitt Je Cherche Un Homme (I Want A Man)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic