VIII Festiwal Gdańska Wiosna

Koncertem chińskiej pianistki Colleen Ka-Ling Lee, laureatki XV Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie w 2005 r., rozpoczął się w piątek VIII Festiwal Gdańska Wiosna.

Colleen Ka-Ling Lee urodziła się w 1980 r. w Hong Kongu. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat. Obecnie studiuje w Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze.

Artystce towarzyszyła Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus
z Poznania pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. W programie inauguracyjnego koncertu w sali koncertowej Państwowej Filharmonii Bałtyckiej (PFB) na wyspie Ołowianka znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Mieczysława Karłowicza.

"Festiwal daje możliwość zaprezentowania młodych wirtuozów, którzy niejednokrotnie są już triumfatorami światowych konkursów muzycznych, a jeszcze mają moment do wkroczenia na największe sceny koncertowe świata" - poinformowała rzeczniczka PFB w Gdańsku, Małgorzata Gołaszewska.

W trakcie VIII Festiwalu Gdańska Wiosna wystąpią także m.in.: Orkiestra Kameralna Hanseatica z Gdańska, Orkiestra Kameralna Camerata Hamburg oraz hiszpański dyrygent Enrique Mazzola.

W ramach festiwalu zorganizowane zostaną również warsztaty skrzypcowe, które poprowadzą m.in. Wanda Wiłkomirska oraz Konstanty Andrzej Kulka.

Festiwal Gdańska Wiosna potrwa do 29 kwietnia.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic