Na koncercie zostaną odegrane utwory z płyty, czyli absolutnie wyjątkowe pozycje literatury skrzypcowej – Sonata d-moll op.108 Johannesa Brahmsa oraz Sonata A-dur Césara Francka, które Patrycja Piekutowska wykonuje od ponad 15 lat na całym świecie. Wybór takiego repertuaru sprawia, iż koncert będzie niezwykle interesujący nie tylko dla koneserów muzyki klasycznej, ale także dla osób, które na co dzień nie mają z nią wiele wspólnego.
Koncert odbędzie się 17 czerwca tj. wtorek, o godz. 19:00 w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich.
***
5 KONTYNENTÓW, 32 KRAJE, 600 KONCERTÓW,
10 CD, ĆWIERĆ MILIONA SŁUCHACZY!
Patrycja Piekutowska jest wybitną i niezwykle charyzmatyczną skrzypaczką koncertującą od 17 lat na całym świecie. Posiada tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych i jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie. W dotychczasowej karierze zagrała ponad 600 koncertów. Występowała w 32 krajach (Albania, Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Boliwia, Chile, Chiny, Czechy, Ekwador, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Indie, Irlandia, Kanada, Kuwejt, Peru, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Ukraina, Urugwaj, USA, Wenezuela i Włochy).
Do najważniejszych sal koncertowych zaliczają się koncerty w Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatro Colon w Buenos Aires, National Center for the Performing Arts w Pekinie oraz Filharmonie w Santiago de Chile, Montevideo, Kijowie, Hamburgu, Tianjin, Wuhan i wielu innych.
W 2008 roku artystka, jako pierwsza polska skrzypaczka, otrzymała muzycznego Oscara - nagrodę MIDEM Cannes Classical za płytę z utworami Krzysztofa Pendereckiego. Nagrała osiem płyt, w tym pięć z muzyką polską głównie XX wieku. Trzy płyty otrzymały też nagrodę Pizzicato Supersonic przyznawaną w Luxemburgu. Od pięciu lat promuje, jako jedyna na świecie, swój projekt - recital na skrzypce solo "Od Bacha do Pendereckiego", który prezentowała z wielkim powodzeniem w Moskwie, Nowym Jorku, Madrycie, Pekinie, jak również podczas tournée w Boliwii, Ekwadorze i Peru.
Do najważniejszych wydarzeń minionego roku zaliczyć można: koncert z orkiestrą symfoniczną w Teatro Guaira w Kurytybie, gdzie artystka wykonała utwory W. Lutosławskiego i M. Góreckiego, koncert w Operze w Szanghaju, recitale w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie również prezentowała wyłącznie muzykę polską w ramach projektu "Polish Music Days”, jak również trzy recitale nadzwyczajne z okazji 80lecia prof. Krzysztofa Pendereckiego. Artystka zaprezentowała komplet dzieł na skrzypce i fortepian przy obecności Maestro w Ambasadzie RP w Pradze, Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Kontakt dla mediów:
Magdalena Pawłowska
Manager Patrycji Piekutowskiej
m. +48 668 404 401
e. M.Pawlowska@insourcePR.com