Informacje

Prawykonanie Kantaty Reformacyjnej Szycińskiego na 500-lecie Reformacji w Polsce

Dodano:

Prawykonaniu Kantaty Reformacyjnej Stanisława Szczycińskiego do słów Jacka Cygana odbędzie się 28 października w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie. Kantatę wykonają soliści oraz sekstet wokalny proMODERN z towarzyszeniem orkiestry i chóru.

W repertuarze wieczoru znajdzie się Kantata Reformacyjna Stanisława Szczycińskiego do słów Jacka Cygana. Koncert z udziałem Andrzeja Seweryna jako narratora, orkiestry i chóru Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz solistów: śpiewaków proMODERN oraz Pauliny Pytlak, Pawła Szczycińskiego i Piotra Zubka. Koncert odbędzie się o godz. 20 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym przy al. Solidarności 74.

Utwór został skomponowany dla uczczenia jubileuszu 500-lecia Reformacji w Polsce, do którego Kościół Ewangelicko-Augsburski przygotowywał się od dziesięciu lat.

"To jest utwór napisany w duchu ekumenicznym, z racji tego, że jest przeznaczony na ważne wydarzenie religijne, jakim jest jubileusz 500-lecia reformacji. I taki jest jego duch muzyczny, łączy świat muzyki klasycznej ze światem muzyki rozrywkowej. Wyzwaniem dla nas jest oddanie ducha tekstu, który został napisany przez Jacka Cygana. Teksty są wielonurtowe i poruszają ważne zagadnienia przeżycia, spotkania z Bogiem każdego z nas. Tu jest największe wyzwanie, bo muzyka składa się w całość w sposób łatwy i bardzo przystępny" powiedział PAP Life Piotr Pieron z grupy proMODERN.

Centralne obchody jubileuszowe, tzw. Weekend Reformacyjny, odbędą się w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda oraz prezydent m. st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Sekstet wokalny proMODERN tworzą wybitni soliści. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej, ma na swoim koncie 37 prawykonań utworów najwybitniejszych kompozytorów współczesnych. proMODERN to zdobywca dwóch nagród Fryderyk w 2015 roku za swój debiutancki album płytowy "Where are you" oraz II nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Wokalnych w fińskim Tampere. proMODERN tworzą: Łucja Szablewska - sopran, Ewa Puchalska - mezzosopran, Ewelina Rzezińska - mezzosopran, Andrzej Marusiak - tenor, Krzysztof Chalimoniuk - baryton, Piotr Pieron - bas. (PAP Life)

 • 03:32 Georg Friedrich Haendel Concerto grosso G-dur op.6 nr 1 (5)
 • 03:35 Alexandre Desplat Finale (Mr. Magorium's Wonder Emporium)
 • 03:38 Wojciech Kilar Przygody Pana Michała
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic