Informacje

Musical Jesus Christ Superstar wraca na deski Rampy

Dodano:
Musical Jesus Christ Superstar wraca na deski Rampy

Teatr Rampa po raz trzeci powraca do musicalu "Jesus Christ Superstar". To swoisty sezonowy hit, prezentowany co roku tylko przed Wielkanocą.

W tym roku przewidziane są 23 spektakle, grane niemal przez cały marzec. Wszystkie utwory usłyszymy w przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego, w interpretacjach aktorów musicalowych młodego pokolenia.

Premiera tego musicalu na deskach Rampy odbyła się wiosną 2016 roku. Do jego realizacji doszło za sprawą Jakuba Wociala. To właśnie on wspólnie z Santiago Bello wyreżyserował warszawską inscenizację słynnej rock opery "Jesus Christ Superstar", do której Bello przygotował także choreografię.

W rolach głównych zobaczymy Jakuba Wociala jako Jezusa, Sebastiana Machalskiego - jako Judasza i Natalię Piotrowską jako Marię Magdalenę. W tym roku do obsady dołączył Kuba Szyperski (finalista programu Must be the Music) oraz aktor musicalowy Przemysław Niedzielski.

"Rolą, z której jestem najbardziej dumna, jest Maria Magdalena z Jesus Christ Superstar. To było moje ciche marzenie na studiach, które się spełniło. Nie było żadnego castingu do tego musicalu, dostałam tę rolę z propozycji i nawet się nie zawahałam, przyjęłam ją od razu... Żałuję, że tak rzadko ją gram, bo ten musical pojawia się w Rampie tylko przed Wielkanocą, ale już teraz nie mogę się doczekać tego okresu właśnie ze względu na to" - mówiła w wywiadzie dla portalu musicalna.pl Natalia Piotrowska, odtwórczyni roli Marii Magdaleny.

W spektaklu ważnym elementem jest muzyka grana na żywo, w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Jana Stokłosy, który również jest kierownikiem muzycznym tegorocznego wystawienia.

Teatr Rampa, ul Kołowa 20, spektakle "Jesus Christ Superstar" grane będą od 2 do 28 marca. (PAP Life)

 • 06:54 Nancy Sinatra These Boots Are Made For Walking
 • 06:57 Thomas Newman Second Best Exotic
 • 07:06 Aimee Mann Drive
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic