Informacje

I Konkurs Piosenki Aktorskiej czeka na artystów

Dodano:
I Konkurs Piosenki Aktorskiej czeka na artystów

W tym roku w Łodzi po raz pierwszy odbędzie się Konkurs Piosenki Aktorskiej. Organizowany przez łódzki Teatr Muzyczny w ramach Festiwalu Off-Północna konkurs przeznaczony jest dla młodych aktorów i wokalistów, którzy mogą zgłaszać się do 10 lutego.

Wokalny konkurs będzie nowością i - jak podkreślają organizatorzy festiwalu, będącego przeglądem małych form dramatyczno-muzycznych - jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji Off-Północna. Na scenie mają zaprezentować się najzdolniejsi aktorzy i wokaliści z całej Polski w wieku od 19 do 30 lat.

Młodych artystów chcących sprawdzić się na profesjonalnej scenie i wiążących swoją przyszłość ze śpiewem oceni jury, w którego składzie znaleźli się m.in. Jacek Bończyk (przewodniczący), Wojciech Kościelniak, Beata Olga Kowalska, prof. Barbara Dziekan i Zbigniew Macias. Troje laureatów, którzy zdaniem oceniających najlepiej zinterpretują wybrane przez siebie utwory, wystąpi 25 lutego przed finałowym koncertem Festiwalu Off-Północna "Nasz portret. Piosenki Osieckiej, Kofty i Młynarskiego". Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę 3 tys. zł, a dla drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio - 2 tys. i 1 tys. zł.

Na zgłoszenia aktorów i wokalistów teatr czeka do 10 lutego. Kandydaci muszą przedstawić wymagane dokumenty i nagrania: wybranej przez siebie dowolnej piosenki oraz wykonania jednego utworu z repertuaru Wojciecha Młynarskiego.

Festiwal Off-Północna to przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Jego celem jest promowanie niekomercyjnego repertuaru, a także teatru muzycznego i offowego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19-25 lutego. W jej ramach będzie można zobaczyć niezależne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski, którym towarzyszyć będą warsztaty i wykłady, przybliżające publiczności zagadnienia teatru muzycznego i teatru off.

W repertuarze znalazły się m.in.: festiwalowa premiera Teatru Muzycznego w Łodzi - "Prawy do lewego" oraz pięć spektakli gościnnych: "Wąż i ona" Teatru INNI z Warszawy, "Trololo – przesłania najjaśniejsze" duetu Małgorzata Wojciechowska i Maciej Zakrzewski z Wrocławia, "Macabra Dolorosa" Teatru Nowego z Krakowa, "Straty/Nadmiary" Grupy Nyska z Inowrocławia oraz premierowy spektakl "Parakomedia" Karola Wolskiego z Gdyni i Katarzyny Chlebny z Krakowa.

 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic