Czas honoru i Misja Afganistan Bartosza Chajdeckiego - zobacz zapis koncertu z ostatniego FMF!!!

Muzyka do Czasu honoru zyskała uznanie publiczności i krytyki nie tylko w Polsce, ale i za granicą, o czym świadczą chociażby dwie nominacje do nagrody IMFCA — Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej. Najpiękniejsze tematy muzyczne z tego właśnie serialu połączone z muzyką z Misji Afganistan mogliśmy usłyszeć podczas Międzynarodowej Gali Seriali w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Czas honoru i Misja Afganistan Bartosza Chajdeckiego - zobacz zapis koncertu z ostatniego FMF!!!
fot. Wojciech Wandzel

Bartosz Chajdecki muzyką interesował się praktycznie od zawsze. Jest jednym z tych kompozytorów, którzy obdarzeni są niezwykłą inwencją melodyczną — jego tematy, zwłaszcza te fortepianowe, odznaczają się nieprzeciętną subtelnością i liryzmem. Swoje ścieżki dźwiękowe orkiestruje sam, znakomicie odnajdując się zarówno w ogromnych składach symfonicznych, jak i tych bardziej kameralnych. Sprawnie operuje poszczególnymi sekcjami orkiestry, tworząc często kilka przenikających się planów dźwiękowych. Umiejętnie balansuje także połączeniem muzyki konkretnej z elektroniczną w sposób nie pozbawiający tej pierwszej jej naturalności.

Na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie Chajdecki gościł nie po raz pierwszy. Podczas 4. edycji festiwalu organizatorzy poświęcili cały koncert muzyce z Czasu honoru. W tym roku krakowski kompozytor powrócił na festiwal ze znakomicie przyjętą, spektakularną suitą, w której w umiejętny sposób połączył swoją muzykę z dwóch seriali wojennych, których akcja rozgrywa się w tak odmiennych od siebie czasach.  Przypomnijmy sobie prawykonanie tego niezwykłego utworu.

Suita z Czasu honoru i Misji AfganistanNa kolejny film z Międzynarodowej Gali Seriali zapraszamy już za dwa tygodnie tradycyjnie na stronę internetową i fanpage Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.
Koncert Międzynarodowa Gala Seriali był organizowany we współpracy z HBO Polska i Varѐse Sarabande.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to drugi najważniejszy festiwal muzyki filmowej na świecie. O niepowtarzalności imprezy decyduje unikalne łączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry w połączeniu z wysokiej jakości obrazem. Monumentalne widowiska muzyczno – filmowe wyróżniają się śmiałością produkcyjną, innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu, ale również rozmachem wykonawczym, poziomem artystycznym prezentowanych dzieł oraz ze względu na obecność najwybitniejszych twórców i kompozytorów. Wydarzenia te nie mają sobie równych w Europie. FMF przyciąga współczesną elitę świata muzyki, kultury i filmu, a także miłośników gier komputerowych, kina i sztuki filmowej. FMF to także ważne spotkania branżowe, a zarazem miejsce prawykonań wielu dzieł muzyki filmowej, nierzadko w obecności reżyserów światowego formatu. Na festiwalu gościli – zdobywcy Oscara: Hans Zimmer, Dario Marianelli, Elliot Goldenthal, Tan Dun, Howard Shore, Jan AP Kaczmarek, wybitni kompozytorzy Joe Hisaishi, Shigeru Umebayashi, Don Davis, Alberto Iglesias, Trevor Morris, Patrick Doyle, Garry Schyman, Michał Lorenc, Wojciech Kilar, Reinhold Heil, Jonny Klimek, Abel Korzeniowski, Eric Serra oraz reżyserzy: Tom Tykwer, Julie Tymor, Tomas Alfredson.

Więcej na: www.fmf.fm

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic