Informacje

"Aida" Eltona Johna i Tima Rice'a na deskach Romy jesienią

Dodano:
"Aida" Eltona Johna i Tima Rice'a na deskach Romy jesienią

fot.PAP/Rafał Guz

Poznaliśmy wszystkich wykonawców musicalu Eltona Johna i Tima Ricea Aida, przedstawienia, które przygotowuje na jesień Teatr Muzyczny Roma. Premiera - 26 października.

"Spełniają się moje marzenia. Być dyrektorem teatru przez 20 lat, to się nie zdarza. +Aida+ - to kolejne moje wielkie, wielkie marzenie. Cudowna muzyka Eltona Johna. Tim Rice, przypomnę jest autorem takich musicali jak Jesus Christ Superstar, Józef i jego bracia, Evita, Król Lew i wielu innych. A tu czeka nas cudowna historia, znana z opery Verdiego, trójkąt miłosny: Radames, Aida, Amneris. Historia przedstawiona w sposób bardzo współczesny" - mówił dyrektor Wojciech Kępczyński.

"Aida" to musical z 2000 r. Na początku lat 90. ubiegłego wieku Elton John podjął współpracę z autorem tekstów Timem Rice'em, pracując nad ścieżką dźwiękową do filmu "Król Lew". Dwie piosenki z tej animacji stały się nagradzanymi bestsellerami: "Can You Feel the Love Tonight" oraz "Circle of Life". Broadwayowskie inscenizacje musicali "Król Lew" i Aida" przyniosły autorom wiele nagród (m.in. Tony i Grammy).

Jesienną premierą Teatru Muzycznego Roma będzie właśnie musical "Aida". Tradycyjnie, kompletowanie obsady poprzedziły castingi, a w środę zaprezentowano całą obsadę spektaklu.

W głównych rolach zobaczymy: Aida: Natalia Piotrowska/ Anastazja Simińska/ Basia Gąsienica Giewont; Radames: Jan Traczyk/ Marcin Franc/ Paweł Mielewczyk; Amneris: Zofia Nowakowska/ Agnieszka Przekupień/ Monika Rygasiewicz; Dżoser: Jan Bzdawka/ Janusz Kruciński; Mereb: Piotr Janusz/ Michał Piprowski. Solistom będzie towarzyszył również zespół wokalny oraz zespół taneczny. Spektakl reżyseruje Wojciech Kępczyński, kierownictwo muzyczne i dyrygentura należy do Jakuba Lubowicza, przekładu dokonał Michał Wojnarowski, scenografia - Mariusz Napierała, kostiumy - Dorota Kołodyńska, reżyseria światła: Marc Heinz, fryzury - Jaga Hupało.

"Czuję się jeszcze niepewnie, bo zaczynamy próby, jest dużo pracy, ale jestem dumna! - mówiła PAP Life Basia Gąsienica Giewont, odtwórczyni roli Aidy. "Myślę, że każdy z nas, który się tu znalazł, jest szczęśliwy" - dodała i przyznałą, że cała partia Aidy jest bardzo trudna, wymaga dobrej techniki oraz sporej pracy fizycznej, ponieważ to są partie bardzo wysokie albo dla odmiany bardzo niskie. "Są bardzo duże amplitudy między dźwiękami, ja jestem sopranem, ale mam dobre +doły+" - śmieje się wokalistka.

"Gram Dżosera, to bohater, który knuje, chce się pozbyć faraona, chciałby, żeby władzę objął jego syn. Robi to z miłości do swego kraju, ale nie jest dobrym człowiekiem" - wyjaśnia Jan Bzdawka.

Czy na październikową premierę przyjedzie Elton John? - zapytał PAP Life dyrektora Kępczyńskiego. "To bardzo trudny temat" - odpowiedział wymijająco. Słynny wokalista ma bardzo zapełniony terminarz, a w okolicach polskiej prapremiery ma zaplanowane koncerty za Oceanem. Może uda się to w innym terminie, wszak niegdyś Andrew Lloyd Webber, twórca "Upiora w operze" odwiedził Teatr Muzyczny Roma, wracając z Moskwy. PAP Life trzyma kciuki i za premierę, i za wizytę kompozytora w Romie. (PAP Life)

 • 14:03 Enya May It Be
 • 14:07 Waldemar Kazanecki Noce i Dnie
 • 14:11 Jonathan Richman & The Modern Lovers Egyptian Reggae
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic