Informacje

Zwycięzca Eurowizji 2017 podczas kwarantanny koncertuje i poleca książki

Dodano:
Zwycięzca Eurowizji 2017 podczas kwarantanny koncertuje i poleca książki

fot.PAP/ EPA/BALLESTEROS

Zwycięzca konkursu Eurowizji w 2017 roku, portugalski piosenkarz Salvador Sobral, który pod koniec 2017 roku przeszedł przeszczep serca, przestrzega ściśle kwarantanny, pozostając w swoim domu, w którym dużo koncertuje i czyta książki. Przeszedł już również badanie na obecność koronawirusa.

Po przeszczepie serca Sobral wrócił do nagrywania płyt, koncertowania i rutynowych kontroli medycznych. Podczas jednej z ostatnich polecono mu, aby w czasie pandemii obserwował reakcje swojego organizmu.

“Kilka dni temu obudziłem się z bólem gardła. Postanowiłem zbadać się w szpitalu. Na szczęście test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny” - poinformował na Instagramie.

W połowie marca, kiedy rząd Portugalii ogłosił stan zagrożenia a następnie stan wyjątkowy w związku z koronawirusem, Salvador Sobral zaszył się w swoim lizbońskim domu, tłumacząc troską o swój stan zdrowia. Zapewnił jednak swoich sympatyków o stałym kontakcie z fanami przez internet.

Jednymi z nielicznych osób, z którymi portugalski artysta spotyka się w czasie pandemii, są jego koledzy z zespołu o nazwie Alexander Search. Sobral jest w nim wokalistą. W jednym z pomieszczeń stołecznego mieszkania piosenkarza wspólnie muzykują, po czym zamieszczają nagrania w internecie.

Od kilku dni Sobral apeluje też do swoich fanów z Hiszpanii o przesyłanie mu piosenek typowych dla poszczególnych regionów tego kraju. Zapewnia, że będzie je przerabiał na własne potrzeby i wykorzystywał podczas swoich domowych koncertów.

Od połowy marca Sobral w krótkich spotach w telewizji RTP apeluje do Portugalczyków o pozostawanie w domach i czytanie książek. Sam czyta je, a następnie poleca za pośrednictwem publicznej telewizji.

Sobral wygrał w 2017 roku organizowany w Kijowie 62. finał Eurowizji, przerywając 53-letnią historię nieudanych startów Portugalii w walce o tytuł najlepszej piosenki Starego Kontynentu. Zwycięską piosenkę “Amar pelos dois” (Kochać za dwoje) skomponowała siostra Salvadora, Luisa Sobral.

 • 12:03 Antonin Dvorak VIII Symfonia G-dur op.88 (3)
 • 12:09 Geoff Zanelli Mistress of Evil
 • 12:11 Brian Tyler Legacy
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic