Informacje

Teatr Zagłębia z platformą VOD

Dodano:
Teatr Zagłębia z platformą VOD

Z początkiem grudnia Teatr Zagłębia w Sosnowcu odda w ręce swoich widzów platformę VOD, na której będzie można oglądać m.in. spektakle transmitowane na żywo prosto z siedziby teatru.

"Zapraszamy na powrót do teatru – tym razem online. To dla nas bardzo ważne działanie, zwłaszcza w okresie zawieszenia naszej działalności. Mamy nadzieję, że dzięki platformie utrzymamy kontakt z publicznością, której nam bardzo brakuje. Postaramy się, by widzowie poczuli magię teatru nawet na platformie cyfrowej" – powiedziała w środę Roksana Buchta z działu promocji teatru.

1 grudnia na platformie udostępniony zostanie spektakl "Wróg – instrukcja obsługi" w reż. Justyny Sobczyk. Będzie to nagranie spektaklu, które, dzięki Fundacji Kultury bez Barier i projektowi "Teatrosfera bez barier", zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Następne spektakle to już transmisje na żywo z sosnowieckiej sceny. W strefie online będzie można zobaczyć takie przedstawienia jak: "Nowa Księga Dżungli" w reż. Iwo Vedrala, "Opowieść wigilijna" w reż. Justyny Łagowskiej, "Horror szał" w reż. Jacka Jabrzyka, "Tartuffe" w reż. Rudolfa Zioły oraz nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim "Ślub" w reż. Radosława Rychcika.

Zespół sosnowieckiego teatru przygotował również specjalną ofertę edukacyjną dla szkół, wzbogaconą o prowadzone zdalnie warsztaty na temat spektakli. "Warsztaty mogą stać się uzupełnieniem lekcji polskiego czy godziny wychowawczej. Zajęcia będą prowadzone zaraz po zakończeniu transmisji spektaklu (ok. godziny 11:30), ale istnieje również możliwość indywidualnego umówienia się na inny termin. Dla grup kupujących bilet na spektakl warsztaty są bezpłatne. Jedynym warunkiem uczestniczenia w nich jest obejrzenie przedstawienia" – wyjaśniła pedagożka teatru Agata Kędzia.

autorka: Anna Gumułka

 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 14:01 The Beatles All You Need Is Love
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic