Informacje

Stołeczne biblioteki działają on-line w czasie epidemii

Dodano:
Stołeczne biblioteki działają on-line w czasie epidemii

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

Chociaż warszawskie biblioteki publiczne są w czasie epidemii koronawirusa zamknięte, oferują swoim czytelnikom zasoby on-line. W ramach akcji użytkownicy bibliotek mogą korzystać z e-booków, audiobooków, przedłużać wypożyczenia książek oraz uczestniczyć w wykładach on-line.

Warszawskie biblioteki oferują m.in. bezpłatny dostęp do platform Legimi (gdzie można wybierać wśród 60 tys. tytułów) oraz Libra.ibuk.pl (1700 tytułów). Żeby uzyskać kody dostępu należy się kontaktować mailowo z wybranymi placówkami.

Użytkownicy bibliotek, szczególnie dzieci, mogą liczyć również na aktywności on-line udostępniane codziennie na profilach na Facebooku oraz kanałach YouTube poszczególnych placówek - m.in. w Rembertowie i na Targówku. Biblioteka na Bielanach oferuje spotkania video z krytykami literackimi i filmowymi, recenzje gier planszowych, zajęcia plastyczne, kurs dla seniorów z obsługi komputerów oraz pokazy japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai.

Biblioteka na Bemowie umożliwia przedłużanie terminu wypożyczenia każdej pozycji wielokrotnie - dotychczas taka opcja istniała jedynie przy książkach wypożyczanych na 30 dni. Można także prolongować pozycje, na które są rezerwacje, za wyjątkiem e-booków. Biblioteka przedłuży terminy wypożyczenia pozycji u tych czytelników, którzy nie zrobią tego samodzielnie.

Ponadto placówka na Bemowie rozpoczęła konwersję audiobooków z płyt CD do formatu Mp3, co umożliwi zdalne ich udostępnianie. Część z nich jest już dostępna. Przed wypożyczeniem czytelnik może odsłuchać fragment wybranego audiobooka.

Stołeczne placówki zachęcają również do zapoznania się z zasobami Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej (http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/dlibra), CBN Polony (https://polona.pl/), Wolnych Lektur (https://wolnelektury.pl/) oraz Federacji Bibliotek Cyfrowych (https://fbc.pionier.net.pl/).

Autorka: Alicja Skiba

 • 11:56 Adele Skyfall
 • 12:03 Antonin Dvorak VIII Symfonia G-dur op.88 (3)
 • 12:09 Geoff Zanelli Mistress of Evil
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic