Informacje

SPOTKAJMY SIĘ #niebawemwMNW!

Dodano:
SPOTKAJMY SIĘ #niebawemwMNW!

Muzeum Narodowe w Warszawie z powodu zagrożenia koronawirusem pozostaje zamknięte dla zwiedzających, podobnie jak wszystkie europejskie muzea i instytucje kultury. Przenosimy zatem nasze działania do sieci, żeby pozostać nieprzerwanie na łączach z kulturą w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Odpowiadając na wyzwanie Getty Museum, zaprosiliśmy naszych widzów do wspólnej zabawy, polegającej na tchnięciu życia w nasze muzealne zbiory i odtworzeniu dzieł sztuki we własnym domu. Nadesłane fotografie przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – od Pomarańczarek z papierem toaletowym, przez zjawiskowe Pole Negri, aż po skomplikowane, wielopostaciowe kompozycje! Oko do detalu, fantastyczne kostiumy oraz zaangażowanie domowych pupili i poczucie humoru sprawiło wiele radości zarówno nam, jak i naszym obserwatorom w mediach społecznościowych. W ciągu jednego dnia nasz post polubiło ponad dwa tysiące osób, a udostępniło go półtora tysiąca obserwujących.

Zachęcamy do podjęcia naszego wyzwania! Jak to zrobić?
W Cyfrowym MNW znajduje się ponad 46 000 obiektów z naszych zbiorów, które można dowolnie filtrować, sortować i przeglądać – propozycje obrazów, które mogą posłużyć za inspirację, zamieściliśmy również na Facebooku.

W Waszych domach na pewno skrywa się niezliczona ilość przedmiotów codziennego użytku, pamiątek i ubrań, które można wykorzystać do stylizacji. Łatwo będzie je znaleźć - jak wiadomo, kwarantanna sprzyja wiosennym porządkom.

Po przybraniu odpowiedniej pozy i właściwym kadrze, dobranym przez współdomownika, opublikuj zdjęcie na Facebooku lub Instagramie, oznaczając profil Muzeum Narodowego w Warszawie i opatrując je hasztagiem #niebawemwMNW.

Czekamy na Wasze propozycje! Wybrane kreacje opublikujemy w naszych mediach społecznościowych.

 • 06:00 Tomaso Albinoni II Koncert obojowy d-moll op. 9 (2)
 • 06:05 Georges Bizet Carmen (Overture)
 • 06:08 Lalo Schifrin La Cumparsita
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic