Informacje

Ogłoszono program 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Dodano:
Ogłoszono program 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

"Jak co roku dopełnieniem filmowego programu Festiwalu są sekcje pozakonkursowe. Wszystkie filmy z tych sekcji będą dostępne na VOD FPFF dla posiadaczy akredytacji" - czytamy w przesłanej informacji.

Pełną listę filmów z trzech konkursów 45. FPFF można znaleźć na stronie: https://festiwalgdynia.pl/aktualnosci/news/---852-_filmy-konkursowe-na-45-fpff.html.

Festiwal zaprezentuje wybrane filmy tegorocznych Laureatów Platynowych Lwów, nagrody za całokształt twórczości. Będą to "Kobieta z prowincji" i krótkometrażowe "Wypracowanie" w reż. Andrzeja Barańskiego i "Komornik" w reż. Feliksa Falka.

"Dostępne online będą również masterclassy z reżyserami, Andrzejem Barańskim i Feliksem Falkiem" - wyjaśniono.

"Czysta Klasyka, czyli prezentacja odnowionych cyfrowo wybitnych dzieł polskiej kinematografii, w tym roku obejmuje cztery filmy, a każdemu z nich będą towarzyszyć spotkania z twórcami" - napisała Jacoń. W tej sekcji znalazły się filmy: "Krzyżacy" (reż. Aleksander Ford), "Ostatni etap" (reż. Wanda Jakubowska), "Personel" (reż. Krzysztof Kieślowski) i "Test pilota Pirxa" (reż. Marek Piestrak).

Jak zaznaczono, "Polonica, najstarsza obok Konkursu Głównego, filmowa sekcja FPFF, poświęcona jest międzynarodowym produkcjom filmowym powstałym ze znaczącym udziałem polskich twórców i producentów". W tym roku znalazły się w niej trzy filmy - "Aida" (reż. Jasmila Zbanic), "Niepamięć" (reż. Christos Nikou) i "Sole" (reż. Carlo Sironi).

"Seansom będą towarzyszyć spotkania z polskimi twórcami" - napisano.

"Gdynia Dzieciom. Kino Młodzieżowe to miniprzegląd filmowy towarzyszący cyklowi spotkań branżowych, które odbędą się w ramach Gdynia Industry pod wspólnym hasłem Zbliżenie na... kino młodzieżowe" - czytamy w przesłanej informacji. "Przegląd zakończy wykład historycznofilmowy nt. zmian w polskim kinie młodzieżowym i jego renesansie w ostatnich latach" - dodano.

Miniprzegląd obejmuje cztery filmy: "Szatan z siódmej klasy" (reż. Maria Kaniewska), "Akademia Pana Kleksa”, część pierwsza i druga (reż. Krzysztof Gradowski) i "Za niebieskimi drzwiami" (reż. Mariusz Palej).

W sekcji "Filmy z Gdyni" pokazane zostaną dwa filmy, "które poprzez swoich twórców bądź bohaterów, są związane z miastem gospodarzem FPFF". Będą to "Andrzej Cybulski. Bilety do szczęścia" (reż. Andrzej Mańkowski) i "Wspomnienie o Maćku Kosycarzu" (reż. Aleksandra Gnys, Mateusz Gnys, Łukasz Nurkowski i Ewa Walas).

Jak zapowiedziała Jacoń, skład wszystkich trzech zespołów jurorskich zostanie ogłoszony podczas konferencji prasowej poprzedzającej 45. FPFF.

Poinformowała, że sprzedaż akredytacji na 45. FPFF rozpoczyna się 23 listopada o godz. 10 na stronie: www.system.festiwalgdynia.pl.

"Liczba akredytacji na 45. FPFF jest mocno ograniczona i decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Koszt akredytacji, obejmującej również pakiet akredytacyjny, wynosi 100 zł" - czytamy w przesłanej informacji.

Podkreślono, że "dostęp do projekcji online będą mieć akredytowani dziennikarze oraz przedstawiciele branży filmowej". Więcej informacji o akredytacjach znaleźć można na stronie: https://festiwalgdynia.pl/akredytacje/.

45. FPFF odbędzie się online od 8 do 12 grudnia br.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 05:31 Clannad Robin (The Hooded Man)
 • 05:34 Grzegorz Turnau Historia pewnej podróży
 • 05:37 Howard Shore A Good Omen
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic