Informacje

Od poniedziałku na UAM ruszają egzaminy dyplomowe on-line

Dodano:
Od poniedziałku na UAM ruszają egzaminy dyplomowe on-line

W poniedziałek na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się pierwszy egzamin dyplomowy on-line. Ma to związek z epidemią koronawirusa; obecnie na egzamin dyplomowy czeka 144 studentów tej uczelni.

Zarządzenie określające zasady przygotowania i przeprowadzania egzaminów magisterskich, licencjackich i inżynierskich przez sieć podpisał rektor UAM prof. Andrzej Lesicki. Egzaminy dyplomowe będą przeprowadzane w formie wideokonferencji w aplikacji, która jest dostępna dla wszystkich pracowników i studentów uczelni.

Jak poinformowała prorektor UAM odpowiadająca za kształcenie prof. Beata Mikołajczyk, w czasie zawieszenia na uniwersytecie zajęć dydaktycznych w formie tradycyjnej, wszystkie czynności związane z procedurą egzaminacyjną, które dotąd wymagały np. obiegu tradycyjnych dokumentów będą przeprowadzane przez Internet - począwszy od wyznaczenia komisji egzaminacyjnej przez dziekana, aż po ogłoszenie wyniku egzaminu.

Prof. Mikołajczyk podała, że obecnie na egzamin dyplomowy czeka 144 studentów, których prace dyplomowe zostały zarejestrowane przed przejściem uczelni na zdalny tryb działania w związku z zagrożeniem koronawirusem.

"Zarejestrowane prace pochodzą praktycznie ze wszystkich wydziałów UAM, a ich najliczniejsza grupa studiowała na Wydziale Teologicznym (30 osób), na Wydziale Studiów Edukacyjnych (osób 24) oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki (15 osób)" – podała prorektor.

Procedura egzaminacyjna on-line będzie obowiązywała do powrotu na uniwersytecie tradycyjnej formy kształcenia. Jak poinformowała rzeczniczka uniwersytetu Małgorzata Rybczyńska, jeśli okres zawieszenia zajęć dydaktycznych na UAM będzie się przedłużał, z możliwości odbycia egzaminów dyplomowych w tej formie będą mogli skorzystać także obecni studenci ostatniego semestru studiów, którzy obecnie pracują wraz ze swymi promotorami nad ukończeniem prac dyplomowych.

autor: Rafał Pogrzebny

 • 13:01 Anne-Sophie Mutter, John Williams Rey's Theme
 • 13:04 Martha Argerich & Sergei Babayan, Sergiusz Prokofiew Gavotte z Romea i Julii
 • 13:14 Maurice Jarre Building The Barn
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic