Informacje

OGÓLNOŚWIATOWY KONCERT DEDYKOWANY PRACOWNIKOM SŁUŻBY ZDROWIA W WALCE Z PANDEMIĄ COVID-19

Dodano:
OGÓLNOŚWIATOWY KONCERT DEDYKOWANY PRACOWNIKOM SŁUŻBY ZDROWIA W WALCE Z PANDEMIĄ COVID-19

Ogólnoświatowy koncert „One World: Together At Home” będzie transmitowany w sobotę, 18 kwietnia, jako wyraz uhonorowania i wsparcia pracowników opieki medycznej; podczas wydarzenia pokazane zostaną także relacje lekarzy, pielęgniarek i rodzin z całego świata.

Projekt realizowany dzięki zaangażowaniu osób indywidualnych i partnerów korporacyjnych w zbiórkę funduszy na rzecz Reakcyjnego Funduszu Solidarnościowego COVID-19 dla WHO; wydarzenie wesprze także lokalne i regionalne organizacje charytatywne, zapewniające żywność, schronienie i opiekę zdrowotną osobom najbardziej potrzebującym.

Historyczną transmisję poprowadzą Jimmy Fallon z „The Tonight Show,”  Jimmy Kimmel z „Jimmy Kimmel Live” oraz Stephen Colbert z „The Late Show with Stephen Colbert,” wraz z obsadą „Ulicy Sezamkowej”, by pomóc zjednoczyć i zainspirować ludzi na całym świecie do podjęcia znaczących działań, które zwiększą wsparcie w ramach ogólnoświatowej reakcji na COVID-19.

Program tego projektu stworzony we współpracy z Lady Gagą uświetnią:
Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong z Green Day, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris i Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kelly Clarkson, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan oraz Stevie Wonder.

Międzynarodowa organizacja Global Citizen oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłaszają One World: Together At Home — ogólnoświatową transmisję telewizyjną w akcie wsparcia walki z pandemią COVID-19. Koncert One World: Together At Home będzie transmitowany na żywo w sobotę, 18 kwietnia 2020 od godz. 17:00 czasu PDT/20:00 czasu EDT/12:00 czasu GMT za pośrednictwem stacji ABC, NBC, ViacomCBS Networks, iHeart Media oraz Bell Media i platform telewizyjnych w Kanadzie. BBC One wyemituje program w niedzielę, 19 kwietnia 2020. Dodatkowi nadawcy to beIN Media Group, MultiChoice Group oraz RTE. Wirtualna transmisja pokaże jedność wszystkich osób dotkniętych COVID-19, jak również uhonoruje i wesprze dzielnych pracowników ochrony zdrowia, wykonujących ratującą życie pracę na pierwszej linii frontu.
   
HUGH EVANS, współzałożyciel i dyrektor generalny Global Citizen, powiedział „Chcąc uhonorować i wesprzeć heroiczne wysiłki pracowników służby zdrowia, organizujemy koncert One World: Together At Home, który ma nas zjednoczyć i wzmocnić w ogólnoświatowej walce z COVID-19. Poprzez swoją twórczość i artystyczną siłę oddziaływania, gwiazdy światowego formatu oddadzą hołd tym, którzy ryzykując własnym zdrowiem, ratują innych.”

One World: Together At Home będzie transmitowane cyfrowo online przez kilka godzin za pośrednictwem licznych globalnych platfom, w tym: Alibaba, Amazon Prime Video, Apple, Facebook, Instagram, LiveXLive, Tencent, Tencent Music Entertainment Group, TIDAL, TuneIn, Twitch, Twitter, Yahoo i YouTube. Ta cyfrowa muzyczna uczta obejmie dodatkowo występy innych artystów z całego świata, jak również relacje bohaterów opieki medycznej. Aby dowiedzieć się, jak się przyłączyć i wziąć udział w tym wydarzeniu, odwiedź: www.globalcitizen.org/togetherathome.

„Światowa Organizacja Zdrowia jest zdeterminowana, by zwalczać pandemię koronawirusa z pomocą nauki i środków zdrowia publicznego, oraz wspierać pracowników opieki medycznej, znajdujących się na linii frontu,” powiedział Dr TEDROS ADHANOM GHEBREYESUS, dyrektor generalny WHO. „Fizycznie nie możemy być razem przez jakiś czas, ale możemy się spotkać wirtualnie i cieszyć wspaniałą muzyką. Koncert One World: Together at Home stanowi unikalny pokaz solidarności w świetle globalnego zagrożenia.”

„Struktury ONZ są w pełnej mobilizacji: wspieramy reakcje poszczególnych krajów, oddając nasze łańcuchy dostaw do dyspozycji świata i opowiadając się za globalnym zawieszeniem broni. Jesteśmy dumni, że łączymy siły z One World: Together At Home, by pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, zminimalizować społeczno-ekonomiczne skutki, jakie może on wywrzeć na globalnej społeczności, i współpracować, aby osiągnąć ogólnoświatowe cele w przyszłości,” powiedział ANTÓNIO GUTERRES, Sekretarz Generalny ONZ. „Nie ma lepszego przykładu kolektywnego działania niż nasza wspólna odpowiedź na COVID-19 – jesteśmy w tym razem i razem przez to przejdziemy.”

W ubiegłym miesiącu w odpowiedzi na pandemię, organizacja Global Citizen wdrożyła w trybie pilnym kampanię jako wyraz wsparcia dla Reakcyjnego Funduszu Solidarnościowego COVID-19 dla WHO, uruchomionego przez Fundację ONZ. Do podjęcia działań wezwano osoby indywidualne, zwrócono się także z prośbą do światowych liderów i korporacji o wsparcie w postaci przekazania wszelkich zasobów na walkę z pandemią. Globalni Obywatele z ponad 130 krajów na całym świecie podjęli dziesiątki tysięcy działań na rzecz funduszu reakcyjnego.

W tym krytycznym momencie w historii, ruch Global Citizen wzywa również filantropów do przyłączenia się i podjęcia możliwie największych wysiłków związanych z optymalnym reagowaniem na COVID-19 w ramach kampanii Give While You Live. Apeluje także do inwestorów i szefów fundacji do zintensyfikowania swojego wsparcia i dokonywania pilnych inwestycji w zakresie wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej i przyspieszenia prac nad szczepionką.
 
Zaangażowanie finansowe ze strony różnych podmiotów i partnerów korporacyjnych jest przekazywane na rzecz Reakcyjnego Funduszu Solidarnościowego COVID-19 dla WHO na wsparcie i wyposażenie pracowników służby zdrowia na pierwszej linii frontu na całym świecie w maski, kombinezony ochronne i inny niezbędny sprzęt, a także lokalnych organizacji charytatywnych, zapewniających żywność, schronienie i opiekę medyczną dla najbardziej potrzebujących. Lokalne grupy wsparcia zostały poddane weryfikacji, aby mieć pewność, że pomagają społecznościom dotkniętym przez COVID-19.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Global Citizen i ich kampanii wspierającej Reakcyjny Fundusz Solidarnościowy COVID-19 dla WHO, odwiedź globalcitizen.org i śledź konto @GlblCtzn na Twitterze, Facebooku oraz Instagramie, wpisując #GlobalCitizen.  

 • 13:24 Jerzy Matuszkiewicz Nie lubię poniedziałku
 • 13:45 Richard Strauss Tako rzecze Zaratustra (1)
 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic