Informacje

Muzeum Tatrzańskie zachęca do wirtualnego zwiedzania

Dodano:
Muzeum Tatrzańskie zachęca do wirtualnego zwiedzania

fot.PAP/Grzegorz Momot

Dyrekcja Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem zachęca do wirtualnego zwiedzania swoich placówek w trakcie zagrożenia epidemicznego. Za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych można odwiedzić Gmach Główny oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba. Muzeum Tatrzańskie zachęca także do czytania książek związanych z Tatrami, Zakopanem i Podhalem.

W związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z rozprzestrzenianiem koronawirusa Muzeum Tatrzańskie jest nieczynne dla zwiedzających do odwołania. Decyzją władz państwowych funkcjonowanie wszystkich instytucji kultury zostało zawieszone.

„Chcielibyśmy uprzyjemnić ten niełatwy czas. Wśród propozycji, jakie przygotowaliśmy jest wirtualne zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego. Warto sięgnąć też po tytuły książek związanych z Tatrami, Zakopanem i Podhalem. Mamy nadzieję, że przynajmniej na chwilę oderwiemy naszych fanów od niespokojnych myśli. Mocno wierzymy, że kultura czyni życie piękniejszym i pomaga przeżyć trudne chwile” – powiedziała PAP dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende–Surmiak.

Na wirtualne zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego warto wybrać się tym bardziej, że Gmach Główny oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba przechodzą obecnie gruntowną renowację i zmianę ekspozycji. Wirtualne Muzeum Tatrzańskie jest dostępne pod adresem www.muzeumtatrzanskie.pl/wirtualny-spacer/.

Wśród tytułów proponowanych przez Muzeum Tatrzańskie są książki publikowane przez tę placówkę, jak „Katalog prac Witkacego” czy „Notatnik Fotograficzny Władysława Hasiora”.Za pomocą mediów społecznościowych Muzeum Tatrzańskie począwszy od wtorku będzie opowiadać o postaciach związanych z Tatrami, książkach, sztuce i przyrodzie tatrzańskiej.

autor: Szymon Bafia

 • 14:11 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
 • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
 • 14:23 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic