Informacje

Majówka w RMF Classic

Dodano:
Majówka w RMF Classic

Na majowy, świąteczny weekend zespół RMF Classic przygotował kilka ciekawych propozycji nawiązujących tematycznie do obecnej sytuacji.

W piątek rano „Święto pracy zdalnej”, czyli opowieści o tym, jak pomysłowo i ciekawie można urządzić biuro w domu. Następnie „Bohaterowie są wśród nas” – przegląd najciekawszych postaci filmowych i komiksowych super-bohaterów, z którymi często ostatnio utożsamiamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników i pracowników ochrony zdrowia.  
Piątkowe popołudnie to oddech przy wybranych kompozycjach brytyjskiego wokalisty i kompozytora Eltona Herculesa Johna oraz ciekawostki z jego wydanej ostatnio biografii.  Przed snem wysłuchamy natomiast w całości nastrojowego albumu „Songs Without Words” Włodka Pawlika, pierwszego - i jak dotąd jedynego - polskiego laureata nagrody Grammy w kategorii jazzu.

Sobota to – oprócz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – także Dzień Polonii i Polaków za granicą.
Korzystając z tego pretekstu oraz możliwości Internetu w sobotnie przedpołudnie gościem RMF Classic będzie znakomity kompozytor muzyki filmowej Antoni Komasa-Łazarkiewicz, który na co dzień mieszka w Berlinie. Opowie o swoim życiu codziennym w stolicy Niemiec i pracy w warunkach pandemii.
Popołudnie 2 maja to przegląd najciekawszych produkcji, w szczególności piosenek, które nagrali aktorzy polskich teatrów on-line, a późnym popołudniem wizyta, także on-line, w domowych bibliotekach polskich artystów i twórców. O tym, co czytają w tym trudnym czasie, opowiedzą między innymi – Anna Cieplak, Sylwia Chutnik, Jacek Cygan czy Andrzej Seweryn.

W pierwszą niedzielę maja Artur Andrus zaprasza na „Niedomówienia”, a jego gośćmi będą: Bronisław Maj, Maja Sikorowska, Leszek Teleszyński - czyli słynny redaktor Maj z serialu "Życie na gorąco" oraz Jan Ptaszyn Wróblewski - kompozytor piosenki "Kolega Maj".
Artur Andrus zadzwoni do wszystkich z ważnym pytaniem – „Jak się mają?
W niedzielne popołudnie wirtualnymi gośćmi RMF Classic będą słynni artyści operowi -  Aleksandra Kurzak i jej mąż Roberto Alagna oraz Piotr Beczała. Także z nimi rozmowy o życiu w oczekiwaniu na powrót na wielkie sceny.
Następnie w programie podróżniczym „Jasna strona świata” przegląd najciekawszych pieszych szlaków turystycznych w Polsce jako propozycja na czasy, w których przestanie obowiązywać hasło „zostań w domu”.  
W cotygodniowej Liście Przebojów Muzyki Filmowej oprócz podstawowego notowania także muzyczne akcenty związane z urodzinami znakomitego aktora Ala Pacino, który kilka dni temu skończył 80 lat. W programie pojawi się muzyka z najsłynniejszych produkcji z jego udziałem – między innymi  z filmów „Ojciec chrzestny” i „Zapach kobiety”. W Operowej Niedzieli zabrzmi album „Pawlik/Moniuszko Polish Jazz”, na którym Włodek Pawlik przełożył moniuszkowskie tematy na język jazzu, bo jak przystało na 3 maja w programie nie może zabraknąć muzyki twórcy naszej polskiej opery narodowej.
     
 

 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 14:01 The Beatles All You Need Is Love
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic