Informacje

Janusz Wawrowski, Aleksander Dębicz i Jakub Józef Orliński zapraszają na wykonania online

Dodano:
Janusz Wawrowski, Aleksander Dębicz i Jakub Józef Orliński zapraszają na wykonania online

Koncerty domowe online, niemal jak moniuszkowskie "Śpiewniki domowe" powszechnie trafiły do naszych salonów. Regularną działalność interaktywną w sieci jako jeden z pierwszych z rodziny artystów Warner Classics Poland rozpoczął skrzypek Janusz Wawrowski. Stworzył nawet specjalny hashtag na Instagramie #stayhomewithviolin, aby zachęcić szczególnie młodych muzyków do wykorzystania tego czasu na budowanie relacji z instrumentem i publikowania swoich działań.

Wawrowski postanowił zacząć od Bacha, gdyż jego muzyka od zawsze wyzwalała z ludzkich umysłów kreatywną energię, potrafi też uspokajać, uwalniać od zmartwień, wyciszać. Czas kwarantanny sprzyja koncentracji na tworzeniu, a muzyka Bacha jest do tego idealnym materiałem. Od 30 marca artysta publikował na swoich kanałach społecznościowych jedną, świeżo opracowaną część Partity E-dur. Całość dostępna jest na playliście Youtube oraz na kanałach społecznościowych artysty.

Na nową gwiazdę social mediów wyrasta Aleksander Dębicz regularnie publikując na swoim FB nowe aranżacje utworów. Jeśli jesteście fanami serialu "Narcos" to znajdziecie tam dla siebie piosenkę Rodrigo Amarante wykonaną w duecie z Łukaszem Kuropaczewskim. Bywa, że show kradnie Dębiczowi jego pies Herbi, tak jak to miało miejsce podczas występu "Koncert dla bohaterów" wspólnie z Jakubem Józefem Orlińskim. Artyści podczas transmisji na żywo wykonali aranżację "Alla gente a Dio diletta" z debiutanckiej płyty Jakuba "Anima Sacra".
 
A już w niedzielę 12 kwietnia Aleksander Dębicz weźmie udział koncercie Live from Studio Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Muzykę autorstwa Johna Powella, Hildur Guðnadóttir i Nicholasa Britella mieliśmy usłyszeć w maju na 13. FMF. Ale nic straconego. Część z tych utworów opracował specjalnie dla fanów festiwalu nasz uzdolniony pianista i improwizator. Bądźcie z nami na nasłuchu i #zostańwdomu!

Bądźcie z naszymi Artystami w sieci. Grają tam dla Was!

 • 05:19 Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622 (1)
 • 05:31 Clannad Robin (The Hooded Man)
 • 05:34 Grzegorz Turnau Historia pewnej podróży
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic