Informacje

HBO Europe zleciło nakręcenie antologii krótkometrażowych filmów o koronawirusie

Dodano:
HBO Europe zleciło nakręcenie antologii krótkometrażowych filmów o koronawirusie

fot.PAP/EPA/JORGE ZAPATA

Pięcioro hiszpańskich reżyserów zostało poproszonych przez HBO Europe o wzięcie udziału w projekcie zatytułowanym „At Home”. Nakręcone przez nich filmy złożą się na antologię, która będzie poświęcona panującej od kilku tygodni pandemii.

Pięć niezwiązanych ze sobą filmów krótkometrażowych, z których każdy będzie trwał maksymalnie 15 minut, zostanie nakręconych zgodnie z zasadami ostrożności wprowadzonymi z powodu pandemii koronawirusa. Filmy zostaną zrealizowane w domach ich twórców, a HBO dostarczy im niezbędny sprzęt filmowy, w tym smartfony.

W projekcie wezmą udział Leticia Dolera, Rodrigo Sorogoyen, Paula Ortiz, Carlos Marques-Marcet oraz Elena Martin. Stworzone przez nich filmy zgłębią panującą obecnie na świecie sytuację spowodowaną chorobą COVID-19. „At Home” zadebiutuje na rynku hiszpańskim, a potem dniach pojawi się w innych europejskich krajach.

Według zapowiedzi HBO Europe, każda opowieść zrealizowana w ramach projektu „At Home” będzie odpowiadać na pytania związane z codziennym życiem w czasach pandemii koronawirusa. Co by się stało, gdyby twój chłopak rzucił cię w dniu, gdy została ogłoszona kwarantanna? Czy obowiązkowe przebywanie w domu byłoby wyzwalającym doświadczeniem? Co by się stało, gdyby przebywanie z twoim partnerem doprowadziło do odkrycia, że nie jest tym, za kogo się podawał? Czy jest możliwe podróżowanie bez opuszczania pokoju? Jak wyglądałaby samoizolacja w komunie razem z siedmiorgiem przyjaciół?

Poszczególne filmy mają być zróżnicowane pod względem gatunkowym. Znajdzie się wśród nich komedia romantyczna, dramat, a także film z elementami fantastycznymi. (PAP Life)

 • 12:45 Ludwig van Beethoven Symphony No.1 in C major Opus 21 (4)
 • 12:51 Bruce Springsteen Streets Of Philadelphia
 • 12:56 Dave Brubeck Unsquare Dance
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic