Informacje

Gwiazdy światowej pianistyki wystąpią podczas World Piano Day (28 marca 2020) w ramach Światowego Festiwalu Wirtualnego!

Dodano:
Gwiazdy światowej pianistyki wystąpią podczas World Piano Day (28 marca 2020) w ramach Światowego Festiwalu Wirtualnego!

Z okazji World Piano Day, który przypada w sobotę 28 marca, Deutsche Grammophon organizuje Światowy Festiwal Wirtualny, podczas którego wystąpią artyści związani z tą firmą.

Zagrają takie gwiazdy jak Maria João Pires, Rudolf Buchbinder, Evgeny Kissin, Víkingur Ólafsson, Jan Lisiecki, Joep Beving, Simon Ghraichy, Kit Armstrong i Daniil Trifonov. Program wzbogacą swoim udziałem także inni artyści, aby wraz z Deutsche Grammophon wspólnie celebrować potężną siłę muzyki do zbliżania ludzi.

Dr Clemens Trautmann, Prezydent Deutsche Grammophon, wyjaśnia: „Technologia pozwala nam przenieść tegoroczny World Piano Day w przestrzeń online, w której wirtuozi fortepianu poprzez graną na swoich własnych instrumentach muzykę, mogą podzielić się pozytywną i wspierającą energią, docierając do ludzi w ich domach. Jesteśmy głęboko wdzięczni wszystkim muzykom, którzy zgodzili się uświetnić ten dzień swoim udziałem i serdecznie zapraszamy wszystkich, by dołączyli do wirtualnej publiczności festiwalowej.”

Widzowie będą mogli oglądać transmisje występów jednych z najlepszych na świecie pianistów poprzez YouTube i Facebook za pomocą hashtagów #StayAtHome i #WorldPianoDay.
Ten jedyny w swoim rodzaju program będzie transmitowany na żywo 28 marca o godz. 15 i będzie dostępny online jedynie przez ograniczony czas.

Festiwal World Piano Day organizowany przez Deutsche Grammophon, obejmie serię krótkich występów, trwających od 20 do 30 minut, nagranych na żywo przez artystów w ich domach na smartfonach w wysokiej rozdzielczości. Program dostarczy niezapomnianych przeżyć odbiorcy słuchającemu muzyki tworzonej tu i teraz wraz z ogromną publicznością z całego świata.
Doświadczenie można pogłębić słuchając playlisty DG Piano Masters, dostępnej na wszystkich platformach cyfrowych, która będzie zawierać nagrania uczestniczących w tym wydarzeniu artystów:
https://Klasyka.lnk.to/PianoMasters

 • 13:45 Richard Strauss Tako rzecze Zaratustra (1)
 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic