Informacje

Filharmonia Gorzowska zaprasza na kolejny koncert w internecie

Dodano:
Filharmonia Gorzowska zaprasza na kolejny koncert w internecie

W piątkowy wieczór (27 listopada br.) odbędzie się koncert symfoniczny Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, który będzie można bezpłatnie wysłuchać online. Filharmonicy zaprezentują dzieła kompozytorów niemieckich - Mendelssohna i Brahmsa – poinformowała rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska.

„Mendelssohn i Brahms. Spadkobiercy klasycyzmu” - to drugi koncert symfoniczny, który Filharmonia Gorzowska proponuje po wejściu w życie nowych obostrzeń, które wykluczają udział publiczności w wydarzeniach kulturalnych.

"Do wysłuchania dzieł Mendelssohna i Brahmsa zapraszamy w piątkowy wieczór o godz. 19. Koncert zostanie wyemitowany na kanale YouTube Filharmonii Gorzowskiej, odnośnik znajdować się będzie również na profilu Filharmonii na jej profilu w mediach społecznościowych" – powiedziała Śliwińska.

Rzeczniczka przypomniała, że Felix Mendelssohn został okrzyknięty „cudownym dzieckiem”, choć żył krótko, znalazł się w gronie najwybitniejszych i najbardziej znaczących kompozytorów XIX-wiecznej Europy. Do najważniejszych dzieł w jego dorobku należą symfonie, wśród których osobną grupę zajmuje zbiór 12 krótkich symfonii na orkiestrę smyczkową nawiązujących stylistycznie do muzyki baroku i klasycyzmu.

„W programie piątkowego koncertu znalazła się pochodzącą z tego zbioru VIII Symfonia smyczkowa D-dur, którą Mendelssohn napisał w wielu 13 lat" – dodała rzeczniczka.

Johannes Brahms, uznawany za następcę Bacha i Beethovena. Serenad A-dur op. 16, którą zagrają gorzowscy filharmonicy, ukazuje romantyczne oblicze tego wielkiego kompozytora.

„Ciekawym rozwiązaniem w instrumentacji utworu jest pominięcie w obsadzie skrzypiec i powierzenie prowadzenia zespołu altówkom, przez co kompozycja zyskuje ciekawy koloryt i wyrazisty nastrój” – dodała Śliwińska.

Pierwszym wydarzeniem zrealizowanym przez filharmoników z Gorzowa w formule online był symfoniczny koncert niepodległościowy, który odbył się 11 listopada br.

Autor: Marcin Rynkiewicz

 • 07:00 Rafał Blechacz, Fryderyk Chopin Prelude in Db major Opus 28 No.15 (Deszczowe)
 • 07:05 Piotr Czajkowski Nutcracker (Dance of the Sugar plum fairy)
 • 07:06 Ennio Morricone Farewell to Chyenne
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic