Informacje

Festiwale Nowe Horyzonty oraz American Film przeniesione do internetu

Dodano:
Festiwale Nowe Horyzonty oraz American Film przeniesione do internetu

Tegoroczne wrocławskie festiwale filmowe – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz American Film Festiwal, które odbędą się w dniach 5-15 listopada zostały przeniesione na platformę online.

W tym roku obie imprezy filmowe organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zostały, z powodu epidemii, połączone. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty co roku odbywał się na przełomie lipca i sierpnia; w tym zaś został przeniesiony na listopad i połączony z festiwalem American Film.

W środę organizatorzy festiwalu poinformowali, że z powodu pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej podjęto decyzje o przeniesieniu imprez na platformę online. „Oznacza to, że w dniach 5-15 listopada będą Państwo mogli obejrzeć w tej formie ponad 170 nowych filmów (w tym ponad 130 pełnometrażowych) z programu obu festiwali” - napisano w komunikacie przesłanym w środę PAP.

Jak podano, w salach kinowych odbędzie się tylko kilka „symbolicznych” pokazów, które zostaną zorganizowane zgodnie z wytycznymi GIS.

Twórcy festiwali podkreślili, że platforma video, na której będą wyświetlane filmy jest przygotowywana od kilku miesięcy. Szacują oni, że wrocławski festiwal będzie w tym roku jednym z największych wirtualnych festiwali filmowych na świecie, prezentujących najnowsze kino fabularne.

„Nie chcemy zapominać o naszych widzach, do których pragniemy dotrzeć z naszym programem. To odpowiedzialność zarówno wobec nich, jak również wobec twórców, którzy trafili na tak pechowy moment, powoduje, że przenosimy dużą część festiwali do Internetu” - napisano w komunikacie.

Organizatorzy podkreślili, że cześć filmów, które w tym roku będą prezentowane online, podczas przyszłorocznej edycji festiwali zostanie pokazana w salach kinowych.

Jak podano, widzowie, którzy kupili karnety lub akredytacje będą mogli obejrzeć w sieci 50 filmów z programu festiwali. Karnety można też zwrócić lub przełożyć na następny rok.

Piotr Doczekalski

 • 05:37 Howard Shore A Good Omen
 • 05:41 Franz Schubert Piano Trio in E flat, D.929 (2)
 • 05:46 Leo Delibes Coppelia (Walc)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic