Informacje

Benedict Cumberbatch jako potwór Frankensteina za darmo na Youtube

Dodano:
Benedict Cumberbatch jako potwór Frankensteina za darmo na Youtube

fot.PAP/EPA/Laurence Griffiths

Nie lada gratkę, nie tylko dla fanów teatru, szykuje londyński Królewski Teatr Narodowy. W czwartek 30 kwietnia i piątek 1 maja na kanale teatru na YouTube pojawi się przedstawienie „Frankenstein” z Benedictem Cumberbatchem i Jonnym Lee Millerem w rolach głównych. Spektakl wyreżyserowany przez Danny’ego Boyle’a został zarejestrowany na deskach w 2011 roku.

Przedstawienie różni się od innych dotychczasowych adaptacji powieści Mary Shelley tym, że występujący w rolach głównych aktorzy wcielili się w obydwie postaci - zarówno Victora Frankensteina, jak i stworzonego przez niego potwora. Od 30 kwietnia na Youtube za darmo dostępna więc będzie wersja, w której Jonny Lee Miller gra Victora Frankensteina, a Benedict Cumberbatch monstrum, a od 1 maja będzie tam można zobaczyć Millera w roli potwora i Cumberbatcha jako jego twórcę.

Przedstawienie będzie tam dostępne przez tydzień od premiery. To część akcji „National Theatre at Home”, w ramach której co czwartek można zobaczyć na Youtube kolejne przedstawienia Królewskiego Teatru Narodowego. Aktualnie na kanale teatru można obejrzeć „Wieczór Trzech Króli” z Tamsin Greig. Kolejną premierą, która zostanie tam pokazana tydzień po „Frankensteinie” będzie „Antoniusz i Kleopatra” z Ralphem Fiennesem, Sophie Okonedo i Benedictem Cumberbatchem.

„Mamy nadzieję, że przypadną wam do gustu nasze cotygodniowe przedstawienia i rozważycie wsparcie pieniężne dla Królewskiego Teatru Narodowego bądź waszych lokalnych teatrów” – czytamy na kanale teatru na Youtube. Chętni mogą wpłacać datki za pośrednictwem strony internetowej bądź SMS-ów.

Akcja „National Theatre at Home” ruszyła pod koniec marca tego roku. Pierwszym wyświetlonym tam przedstawieniem była sztuka Richarda Beana „One Man, Two Guvnors” z Jamesem Cordenem w roli głównej. Spektakl w ciągu tygodnia wyświetlono 2,5 miliona razy. (PAP Life)

 • 06:54 Elvis Costello She
 • 06:57 John Williams Star Wars - Main Title
 • 07:00 Rafał Blechacz, Fryderyk Chopin Prelude in Db major Opus 28 No.15 (Deszczowe)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic