Materac kieszeniowy czy piankowy: Który z nich lepiej spełni Twoje potrzeby?

Wybór materaca nie jest łatwą sprawą. Nie dość, że trzeba wybrać model, który odpowiada naszym indywidualnym potrzebom, to jeszcze może nas dopaść syndrom klęski nadurodzaju: oferta sklepów jest tak szeroka, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Poszukujesz nowego modelu do swojej sypialni i zastanawiasz się, co będzie lepsze: materac kieszeniowy czy piankowy? Pomożemy dziś rozwikłać tę wątpliwość!

Materac kieszeniowy czy piankowy: Który z nich lepiej spełni Twoje potrzeby?

Materace piankowe

Jaki materac lepszy: piankowy, czy kieszeniowy? To pytanie zadaje sobie wiele osób poszukujących nowego modelu materaca. W Internecie znaleźć można z kolei liczne opinie i jeszcze liczniejszą ofertę produktów.

Wybór w istocie nie jest łatwy: zarówno nowoczesne materac piankowy i materac kieszeniowy oferują interesujące właściwości i mogą zapewnić wysoki komfort wypoczynku. Co w takim razie zrobić? Warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych modeli i wybrać ten, który najbardziej zdaje się być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Nowoczesny materac piankowy swego czasu wyparł tradycyjne materace bonellowe. Do tej pory pianka ma swoich zagorzałych zwolenników. Warto jednak mieć świadomość, że pianka piance nierówna, dlatego przed zakupem najlepiej dowiedzieć się, co oferują poszczególne pianki.

Materace poliuretanowe

Materace poliuretanowe są podstawowym rodzajem materacy piankowych. Pianka poliuretanowa zapewnia dobre i równomierne podparcie i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Nie należą jednak do najtrwalszych rodzajów materacy, choć z drugiej strony tę małą wadę rekompensują dość korzystną ceną. Materac piankowy poliuretanowy to także najczęściej rekomendowane rozwiązanie do łóżek dziecięcych.

Materace wysokoelastyczne

Pianka wysokoelastyczna nazywana jest “udoskonaloną” pianką poliuretanową. W takim materacu piankowym mamy do czynienia z wysoce porowatą strukturą, która nadaje materacowi dużej sprężystości i zapewnia optymalny komfort snu. Pianka poliuretanowa jest bardzo przewiewna i niezwykle trwała. W opinii wielu użytkowników model poliuretanowy to najlepszy materac dla osób o wyższej wadze.

Materace lateksowe

Materace z pianką lateksową uznawane są za modele “z górnej półki”. Zapewniają komfortowy i zdrowy sen oraz posiadają pewne charakterystyczne cechy, które wyróżniają je na tle innych materacy. Materace z pianką lateksową oferują doskonałe właściwości antyalergiczne, wysoką sprężystość (co przekłada się na wygodę spania), doskonałą przewiewność i odporność na odkształcenia. Posiadają także wysoką elastyczność punktową i będą dobre dla osób, które często zmieniają pozycję oraz dla par.

Materace z pianką termoelastyczną

Materace piankowe z pianką termoelastyczną to częsty wybór osób cierpiących na różne dolegliwości - takie jak bóle pleców czy bóle głowy. Pianka termoelastyczna (nazywana także pianką visco/memory) dopasowuje się do ciała zarówno pod wpływem nacisku, jak i temperatury. Zapewnia właściwe podparcie kręgosłupa, rozluźnia mięśnie (jako jedyny rodzaj pianki na rynku) i daje przyjemne uczucie “otulania” przez materac w trakcie snu.

Materace kieszeniowe - czym się wyróżniają?

Materac piankowy czy kieszeniowy? Aby zbliżyć się do odpowiedzi na to pytanie, warto dowiedzieć się co dokładnie oferują modele kieszeniowe. Jak można się domyślić - zapewniają one komfortowy sen, jednakże w niektórych przypadkach mogą się okazać zdecydowanie najlepszym wyborem!

Materace kieszeniowe to rodzaj materacy sprężynowych. Jednakże posiadają one zupełnie inną konstrukcję niż tradycyjne sprężynowe materace bonellowe. W materacach kieszeniowych znajdziemy liczne sprężyny. Każda sprężyna znajduje się w osobnym woreczku (kieszonce). Sprężyny kieszeniowe reagują indywidualnie na nacisk ciała użytkownika, przez co idealnie dopasowują się do kształtu jego ciała (zjawisko to nazywamy wysoką elastycznością punktową), zapewniając wygodę i prawidłowe podparcie dla kręgosłupa.

Materace sprężynowe do dobre rozwiązanie zarówno do łóżek jednoosobowych, jak i małżeńskich. Nie przenoszą one drgań (czyli śpiąca osoba nie czuje ruchów partnera), co przekłada się na wysoki komfort snu. Zaletą materaca kieszeniowego jest także wysoki poziom przewiewności. Ponadto większość modeli kieszeniowych posiada strefy twardości, które dodatkowo zwiększają wygodę użytkowania.

Materac piankowy a kieszeniowy - podsumowanie

Jaki materac: kieszeniowy, czy piankowy? Jak widać, odpowiedź na to pytanie może być trudna. Oba rodzaje materacy mają sporo do zaoferowania: zarówno materace piankowe, jak i materace kieszeniowe mogą zapewnić wygodny sen i zadbać o profilaktykę zdrowia kręgosłupa (pod warunkiem prawidłowego dobrania ich twardości).

Materac sprężynowy kieszeniowy będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem do łóżek małżeńskich. Wybierając model, należy kierować się nie tyle samym rodzajem materaca, ale jego właściwościami. Warto wybierać model dopasowany do naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Z kolei osoby posiadające łóżko z podnoszonym stelażem powinny zdecydować się na jeden z polecanych materacy piankowych.

Gdzie kupić dobry materac?

Poza rozterką “jaki materac wybrać” osoby poszukujące nowego materaca stają przed kolejnym dylematem: gdzie kupić dobry materac? Oferta na rynku jest niezwykle szeroka. Wiele osób wybiera się do sklepu stacjonarnego, gdzie może dotknąć wybrany model, a nawet na chwilę się na nim położyć.

Z kolei najszerszy wybór modeli i najlepsze ceny znaleźć można w internecie. Czy da się jednak kupić dobrze dobrany materac zdalnie? Sklep polskiego producenta Materace Dla Ciebie udowadnia, że tak! Jak to możliwe? Wszystko za sprawą wzorowej obsługi klienta: w wyborze materaca pomagają wykwalifikowani eksperci, którzy biorąc pod uwagę indywidualne preferencje, dobierają model dopasowany do potrzeb użytkownika. Ponadto każdy klient może cieszyć się bezpłatną dostawą i możliwością darmowego testowania modelu przez 30 dni! A to już znacznie więcej niż chwila na materacu w sklepie stacjonarnym. Przez miesiąc zdecydowanie można upewnić się, czy dany materac spełnia nasze oczekiwania. A skoro jest taka opcja, to dlaczego by z niej nie skorzystać?

Artykuł sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic