Ruszyły zdjęcia do serialu o gladiatorach z Anthonym Hopkinsem w roli głównej

Reżyserowana przez Ridleya Scotta kontynuacja głośnego „Gladiatora” nie będzie jedyną produkcją opowiadającą o tych antycznych wojownikach, jaka w najbliższym czasie trafi na ekrany. Również gladiatorom poświęcony będzie serial „Those About to Die” („Ci, którzy wkrótce umrą”) tworzony przez Ronalda Emmericha („Dzień niepodległości”). W Rzymie rozpoczęły się właśnie zdjęcia do tej produkcji.

Ruszyły zdjęcia do serialu o gladiatorach z Anthonym Hopkinsem w roli głównej
Anthony Hopkins /fot.PAP/ EPA/TANNEN MAURY

Serial „Those About to Die” jest przygotowywany dla platformy streamingowej Peacock. Autorem scenariusza jest Robert Rodat („Szeregowiec Ryan”), który bazował na motywach książki pod tym samym tytułem autorstwa Daniela Manniksa. W tej wydanej w 1972 roku 160-stronicowej pozycji przybliżone zostały kulisy ulubionej rozrywki Cesarstwa Rzymskiego. Mannix z kronikarską dokładnością odkrył przed czytelnikiem fascynujący świat gladiatorów i tajniki ich krwawych zmagań na arenie.

Producenci serialu zapowiadają, że umiejscowiony w złożonym i skorumpowanym świecie zawodów gladiatorskich „Those About to Die” opowie historie kilkoro bohaterów pochodzących z różnych warstw społecznych Rzymu, których losy splatają się na arenie. Za reżyserię serialu oprócz Emmericha odpowiada również Marco Kreuzpaintner („Uczeń czarnoksiężnika”).

Wraz z rozpoczęciem zdjęć do serialu „Those About to Die” ogłoszono nazwiska kolejnych gwiazd, które w nim wystąpią. Już wcześniej wiadomo było, że w obsadzie pojawi się Anthony Hopkins, który wcieli się w postać cesarza Wespazjana. Teraz ogłoszono, że dołączy do niego m.in. Iwan Rheon, czyli pamiętny Ramsay Bolton z serialu „Gra o tron”. Nowymi nabytkami w obsadzie są również Liraz Charhi („Teheran”) i Rupert Penry-Jones („Batman”). Charhi zagra królową Judejczyków Berenikę, a Penry-Jones zagra wojowniczego Marsusa, który chciałby zastąpić Wespazjana na tronie.

Przedsmak fabuły nowego serialu Ronalda Emmericha widoczny jest w opisach innych postaci, jakie pojawią się w „Those About to Die”. Johannes Haukur Johannesson zagra nordyckiego gladiatora Viggo, Eneko Sagardoy utalentowanego woźnicę rydwanów Andrię, Kyshan Wilson gladiatorkę Aurę, a Goncalo Almeida trenera koni Elię. Obsadę serialu „Those About to Die” uzupełniają Tom Hughes, Sara Martins, Jojo Macari, Gabriella Pession, Dimitri Leonidas oraz Moe Hashim. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic