MocArt na warsztat! Konkurs na projekt statuetki dla RMF Classic

Radio RMF Classic od 2010 roku organizuje prestiżowy plebiscyt MocArty RMF Classic. MocArt to wyjątkowa nagroda przyznawana ludziom ze świata filmu, sztuki, nauki i nie tylko. Wyboru laureatów dokonują słuchacze stacji, którzy mogą także zgłaszać swoje propozycje do nominacji. Statuetki otrzymali m.in. Tomasz Bagiński, Ewa Błaszczyk, Tomasz Kot i Małgorzata Kożuchowska. Statuetki przyznawane są w 4 kategoriach głównych: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku, Rzecz w klasą, wręczane są także nagrody specjalne „Bo wARTo!”, Kobieta z Klasą oraz Nagroda Specjalna dla Ambasadora Kultury Polskiej. Gala rozdania nagród odbywa się co rok w marcu, a uświetniają ją występy znanych polskich muzyków m.in. Anny Marii Jopek, zespołu KROKE czy Leszka Możdżera. W marcu 2017 roku już po raz 7. rozdane zostaną  MocArty RMF Classic!

RMF Classic ogłasza konkurs na nowy projekt statuetki MocArta! Konkurs skierowany jest do artystów plastyków, projektantów grafiki, studentów uczelni artystycznych z Polski.

Projekt statuetki powinien być nowoczesny, kreatywny, symbolicznie nawiązujący do wizerunku Amadeusza Mozarta. Istotne jest świeże i twórcze podejście do tematu. Statuetka nie powinna zawierać elementów związanych z zapisem nutowym tj. klucza wiolinowego, nut, pięciolinii. Może zostać wykonana w dowolnej technice, ale musi zostać przewidziane miejsce na plakietkę. Reszta zależy od wyobraźni uczestników konkursu.

Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 3000 złotych netto. Zwycięski projekt pojawi się na plakatach, grafikach, filmach z Gali rozdania nagród, będzie używany także w działaniach promocyjnych stacji m.in. na stronie  internetowej radia.
Autor zostanie zaproszony na Galę rozdania nagród.

Na prace czekamy do 31 grudnia 2016r.  Pytania związane z konkursem prosimy przesyłać na adres: marta.kubala@rmfclassic.plRadio RMF Classic jest muzyczną stacją, obecną w 19 największych miastach Polski. Dzięki starannie dobranemu połączeniu muzyki filmowej i klasycznej, wiarygodnym serwisom informacyjnym i tematycznej różnorodności pasm programowych przyciąga grono wyjątkowych słuchaczy. To intrygujące połączenie muzyki i dobrego smaku z najnowszymi informacjami ze świata sztuki, designu i nowych technologii. Stacja często gości na swojej antenie znakomitości polskiego życia kulturalnego i wiele innych ciekawych postaci.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic