Latem RMF Classic czeka na powrót Króla…

Przed lipcową premierą nowej wersji kultowego „Króla Lwa” program stacji wypełni wiele tematów związanych z Afryką - od tych typowo filmowych, przez społeczne jak i przyrodnicze.

W konkursie „Powitanie z Afryką” można będzie zdobyć specjalny zestaw podróżnika – kapelusze „safari” i lornetki do obserwacji dzikich zwierząt.  

Cykl „Czekając na Króla” poświęcony będzie kultowej disneyowskiej produkcji - i to zarówno jej poprzednim wersjom jak i tej najnowszej. W programie – kulisy powstania filmu, wywiady z aktorami, którzy użyczają głosu postaciom i oczywiście muzyka. Z kolei w cyklu „W pustyni i w paszczy” usłyszeć będzie można opowieści o dzikich afrykańskich zwierzętach, będących pierwowzorem animowanych bohaterów. Nie zabraknie też tematów bardziej „serio” – polscy lekarze opowiedzą o swojej działalności humanitarnej w Tanzanii i Ugandzie, a znani podróżnicy podzielą się opowieściami o spotkaniach z rdzennymi Afrykańczykami.

Wieczory pod hasłem „Happy hour” to autorskie propozycje dziennikarzy stacji, którzy przeniosą słuchaczy do różnych muzycznych światów – od Pavarottiego aż po Nigela Kennedy’ego.

W weekendy na antenie także „Sobota z dreszczykiem” poświęcona filmom kryminalnym i szpiegowskim oraz wiele tematów związanych z polską przyrodą i ekologią.
Dodatkowo w programie mnóstwo kulturalnych, wakacyjnych rekomendacji połączonych z możliwością zdobycia biletów na koncerty, spektakle i seanse „pod chmurką”.

Wyjątkowo zapowiada się radiowa premiera książki dziennikarza RMF FM Marcina Zaborskiego – „Lato ’39. Jeszcze żyjemy”. To zapis ostatnich dni w Polsce przed wybuchem II wojny światowej oparty na dokumentach, listach i artykułach prasowych z tamtego okresu. Fragmenty tej niezwykłej publikacji autor będzie czytać na antenie RMF Classic codziennie wieczorem – aż do 1 września.


 • 08:45 Sixto Rodríguez I Wonder
 • 08:47 Alan Silvestri Star Canopy
 • 08:52 Jan A.P. Kaczmarek The Park On Piano
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic