Latem RMF Classic czeka na powrót Króla…

Przed lipcową premierą nowej wersji kultowego „Króla Lwa” program stacji wypełni wiele tematów związanych z Afryką - od tych typowo filmowych, przez społeczne jak i przyrodnicze.

W konkursie „Powitanie z Afryką” można będzie zdobyć specjalny zestaw podróżnika – kapelusze „safari” i lornetki do obserwacji dzikich zwierząt.  

Cykl „Czekając na Króla” poświęcony będzie kultowej disneyowskiej produkcji - i to zarówno jej poprzednim wersjom jak i tej najnowszej. W programie – kulisy powstania filmu, wywiady z aktorami, którzy użyczają głosu postaciom i oczywiście muzyka. Z kolei w cyklu „W pustyni i w paszczy” usłyszeć będzie można opowieści o dzikich afrykańskich zwierzętach, będących pierwowzorem animowanych bohaterów. Nie zabraknie też tematów bardziej „serio” – polscy lekarze opowiedzą o swojej działalności humanitarnej w Tanzanii i Ugandzie, a znani podróżnicy podzielą się opowieściami o spotkaniach z rdzennymi Afrykańczykami.

Wieczory pod hasłem „Happy hour” to autorskie propozycje dziennikarzy stacji, którzy przeniosą słuchaczy do różnych muzycznych światów – od Pavarottiego aż po Nigela Kennedy’ego.

W weekendy na antenie także „Sobota z dreszczykiem” poświęcona filmom kryminalnym i szpiegowskim oraz wiele tematów związanych z polską przyrodą i ekologią.
Dodatkowo w programie mnóstwo kulturalnych, wakacyjnych rekomendacji połączonych z możliwością zdobycia biletów na koncerty, spektakle i seanse „pod chmurką”.

Wyjątkowo zapowiada się radiowa premiera książki dziennikarza RMF FM Marcina Zaborskiego – „Lato ’39. Jeszcze żyjemy”. To zapis ostatnich dni w Polsce przed wybuchem II wojny światowej oparty na dokumentach, listach i artykułach prasowych z tamtego okresu. Fragmenty tej niezwykłej publikacji autor będzie czytać na antenie RMF Classic codziennie wieczorem – aż do 1 września.


 • 10:33 Leona Lewis, James Horner I See You
 • 10:37 Rupert Gregson-Williams We Are All to Blame
 • 10:45 Hans Zimmer The Crown Main Title
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 337, Sunday, 29 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Billie Eilish, Finneas...
  No Time To Die
  No Time To Die
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic