Classic Design - magazyn o sztuce użytkowej

Słuchaj już dzisiaj (od 14:00 do 18:00)
Zaprasza: Dariusz Stańczuk

To program o tym, co dziś najważniejsze, przełomowe i przebojowe we wzornictwie przemysłowym, architekturze wnętrz, przestrzeni publicznej, słowem - w projektowaniu.

W dobrym towarzystwie projektantów, architektów i ludzi piszących o projektowaniu opowiadamy o trendach, osobowościach i wydarzeniach.

W programie pojawiają się guru projektowania, nasi przyjaciele i słuchacze zarazem - Oskar Zięta, Tomasz Rygalik, Robert Konieczny, trendwatcherka Zuzanna Skalska...

W nowej odsłonie magazynu między innymi: konkurs "Hity architektury", cykl "Łazienka od kuchni" oraz "Dźwiękogród" - cykl o nowinkach audio w ogrodach i przestrzeniach zielonych.

"Zza oceanu" dizajnerskie newsy przekazuje nasza waszyngtońska korespondentka Lidia Krawczuk, a w ramach cyklu „Classic Design w terenie” polecamy bieżące wydarzenia, także wizyty w intrygujących miejscach...


Partnerzy programu:

Zapraszam we wtorki od 14.00 do 18.00 Dariusz Stańczuk.


17.04.2018

https://www.facebook.com/Design32asp/

Konkurs Design32 „Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2017”. Wystawa w Rondzie Sztuki w Katowicach do 27 kwietnia.


10.04.2018

Projektantka Marta Mulawa - o inspiracjach przywiezionych z egzotycznego Omanu

https://www.facebook.com/martamulawa.design/
3.04.2018

Wielcy Małym - w ramach akcji pomocy zwierzętom ze schronisk powstał kalendarz z pracami wybitnych artystów malarzy i grafików    

http://wielcymalym.pl/kalendarz-2018/


13.03.2018

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ze statuetką MocArta RMF Classic! W kategorii Rzecz z klasą roku 2017 zwyciężył projekt studia architektonicznego „Kwadrat”


6.03.2018

Wszystko o mappingu opowie nam dziś No Art, czyli Artur Lis.

O stylizacjach ogrodów - projektant przestrzeni zielonych Łukasz Kilarski


16.01

Na problemy z nadgarstkiem – MIKO, czyli biżuteria terapeutyczna. Autorki: Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska
Fot. Damian Beżowy


19.12

O dekorze świątecznym opowiada architekt wnętrz - Aleksandra Twardowska-Kaczmarek


28.11

Tomek i Gosia Rygalik. Projektują dla prestiżowych meblowych marek, eksperymentują też z food design’em. Dziś opowiedzą o filozofii enough is enough, o tym jak redukują to, co w projektach zbędne.

"Teatr w budowie. Dziennik podróży" Bolesława Stelmacha, książka o procesie powstawania Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - nagrodzona w konkursie 50 Books 50 Covers!

http://culture.pl/pl/artykul/teatr-w-budowie-dziennik-podrozy-z-nagroda-50-books-50-covers


21.11

Tom Hanks pojedzie maluchem na rozdanie Oscarów?


fot.PAP/Andrzej Grygiel

Sprezentowany aktorowi Tomowi Hanksowi fiat 126p wyrusza w podróż za ocean, do nowego właściciela. "Może Tom się w nim zakocha i pojedzie maluchem na rozdanie Oscarów?" - zastanawia się organizatorka akcji Monika Jaskólska.

więcej


14.11

"Sen o lataniu" - wystawa batików Marty Mulawy w oprawie multimedialnej - w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Start multimedialnego pokazu - 19 listopada g. 16:00, polecamy!7.11

W hotelu Cracovia rusza nowy oddział Muzeum Narodowego - Muzeum Designu i Architektury, tam także otwarcie nowej siedziby Forum Designu.

 

Ryszard Kaja: Plakaty POLSKA


31.10

Instytut Pantone, nawiązując do estetyki Prince’a, prezentuje kolor „Love Symbol #2”:

https://www.pantone.com/pantone-color-institute-announces-custom-purple-for-prince-love-symbol-number-two


Na jesienne chłody - kilimy z polskiej owczej wełny tkają panie ze studia Tartaruga:
 
http://tartarugastudio.pl/kategoria/kilimy
Polecamy wydarzenia konferencji Element Urban Talks 2017:

https://www.elementtalks.com/pl/urban2017/


24.10

Projektant strefy Ground Zero w miejscu WTC, fan zestawiania śmiałych geometrycznych brył z tradycyjną architekturą – s t a r c h i t e k t DANIEL LIBESKIND specjalnym gościem dzisiejszego wydania magazynu CLASSIC DESIGN!

Porozmawiamy o architekturze, która wg Mistrza powinna być zawsze… opowiadaniem jakiejś historii.


Nagroda MUST HAVE na Łódź Design Festival 2017, kolekcja plakatów „Wypoczynek” Projekt: Katarzyna Jasińska, studio: Gra-Fika

Kolekcja plakatów „Wypoczynek” przedstawia polskie ośrodki wczasowe znajdujące się nad morzem, zbudowane po wojnie w duchu modernizmu. Kolekcja ukazuje budynki w pierwotnej, czystej formie. Architektura lat 60. i 70. w Polsce jest wciąż niedoceniana i niszczona przez bezmyślną modernizację. Estetyka plakatów nawiązuje do wzornictwa lat 50., 60. i 70. Kolekcja mimo minimalistycznego charakteru ma też nostalgiczny wymiar – wraca do klimatu i czasu dawnych wakacji, za którymi tęsknimy.


Zdjęcia z krakowskiej odsłony The Distinguished Gentleman's Ride - wytworni panowie na zacnych maszynach pojechali w słusznej sprawie w minioną niedzielę!


Francuzi pracują nad sportowym autkiem, które ma nawiązywać do kultowego, historycznego już modelu Alpine A110 - w tej sprawie rozmawiam dziś z Tomkiem Jagodzińskim z magazynu KMH Classic.

Fot. Tomasz Jagodziński KMH Classic


120 lat temu (1897) premierę miał „President” - pierwszy model auta z Europy Środkowej. Ta „bryczka z silnikiem” wyjechała z fabryki w czeskiej Koprzywnicy (Nesselsdorf), gdzie w latach 20. XX wieku powstały pierwsze auta marki „Tatra”

Fot. Tomasz Jagodziński KMH Classic


05.09.2017

Ruszamy z pierwszym po wakacjach magazynem CLASSIC DESIGN!

W programie dziś m.in. o wyróżnionym nagrodą Red Dot Award projekcie studia Opus B – system identyfikacji wizualnej Krakowa. 


Sponsorem programu jest:


ARCHIWUM PROGRAMÓW 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic