sss

Classic Design - magazyn o sztuce użytkowej

To program o tym, co dziś najważniejsze, przełomowe i przebojowe we wzornictwie przemysłowym, architekturze wnętrz, przestrzeni publicznej, słowem - w projektowaniu.

W dobrym towarzystwie projektantów, architektów i ludzi piszących o projektowaniu opowiadamy o trendach, osobowościach i wydarzeniach.

W programie pojawiają się guru projektowania, nasi przyjaciele i słuchacze zarazem - Oskar Zięta, Tomasz Rygalik, Robert Konieczny, trendwatcherka Zuzanna Skalska...

W nowej, powakacyjnej odsłonie między innymi: konkurs "Hity architektury", cykl "Łazienka od kuchni" oraz "Dźwiękogród" - cykl o nowinkach audio w ogrodach i przestrzeniach zielonych.

"Zza oceanu" dizajnerskie newsy przekazuje nasza waszyngtońska korespondentka Lidia Krawczuk, a w ramach cyklu „Classic Design w terenie” polecamy bieżące wydarzenia, także wizyty w intrygujących miejscach...


Konkurs "Hity Architektury"

Między 14:30 a 17:15 historyk sztuki Katarzyna Wincenciak podpowiada w sprawie zagadkowej budowli. Każdy uczestnik konkursu ma za zadanie podać nazwę zagadkowej budowli, o którą pytamy na antenie oraz odpowiedzieć na pytanie otwarte: Jaki jest Twój ulubiony obiekt architektoniczny i dlaczego?

W telefonicznym finale o 17:30 autor najciekawszej odpowiedzi zdobywa zestaw klocków LEGO z serii Architektura!


Odpowiedzi w konkursie należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem konkursowej formatki (poniżej).

1. Zgodnie z art. 25 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.) informuję, iż: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest OPERA FM Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-204), ul. Waszyngtona 1. 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prawidłowej realizacji Konkursu, ustalenia i ogłoszenia Zwycięzcy, realizacji praw do nagrody i nie będą udostępniane innym odbiorcom, 3. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, 4. Podanie danych osobowych Spółce jest dobrowolne.


120 lat temu (1897) premierę miał „President” - pierwszy model auta z Europy Środkowej. Ta „bryczka z silnikiem” wyjechała z fabryki w czeskiej Koprzywnicy (Nesselsdorf), gdzie w latach 20. XX wieku powstały pierwsze auta marki „Tatra”

Fot. Tomasz Jagodziński


05.09.2017

Ruszamy z pierwszym po wakacjach magazynem CLASSIC DESIGN!

W programie dziś m.in. o wyróżnionym nagrodą Red Dot Award projekcie studia Opus B – system identyfikacji wizualnej Krakowa. 


 

Partnerzy programu:

 

 

 

Zapraszam we wtorki od 14.00 do 18.00 Dariusz Stańczuk.

 


 

Sponsorem programu jest:


ARCHIWUM PROGRAMÓW

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic