Przystanek FMF

Z okazji jubileuszu FMF, tegoroczna edycja festiwalu wychodzi poza sale koncertowe i wkracza z muzyką filmową do samego serca Krakowa! Między 17, a 21 maja odwiedźcie Przystanek FMF zlokalizowany na Rynku Głównym i weźcie udział w cyklu koncertów krakowskich zespołów, które wypełnią centrum miasta muzyką filmową graną na żywo!

Przystanek FMF to cykl pięciu wydarzeń, które będą towarzyszyć przez festiwalowe dni mieszkańcom Krakowa, gościom festiwalu oraz licznie odwiedzającym nasze miasto turystom. Na Rynku Głównym usłyszymy kompozycje z takich światowych produkcji jak "Piraci z Karaibów" czy "Kraina lodu" w licznej reprezentacji Orkiestra Reprezentacyjna AGH. Nie zabraknie również klasyków znanych dobrze z polskich filmów i seriali m.in. z "Czterdziestolatka" czy "Vabank", w wykonaniu świetnie znanego publiczności zespołu Boba Jazz Band.

Pięć dni koncertów upłynie pod znakiem muzyki filmowej, ale nie tylko. Nie zabraknie również jazzu, rock’n’roll’a, psychodelicznego swingu, boogie i rhytm and blues’a w interpretacji czterech gości w garniturach z Amusing Companions. Na Rynku Głównym pojawią się także debiutanci z Tumbling Walls, którzy po raz pierwszy zaprezentują swoją twórczość tak szerokiej publiczności.

Całość znakomicie uzupełni taniec w rytm muzyki filmowej pod szyldem#MovieMoves. Będzie trochę jak za dawnych lat, głównie za sprawą swingującej muzyki, która z lekkością przenosi w czas Złotej Ery Jazzu , a do tego niepostrzeżenie potrafi wprawić w ruch nawet najbardziej zardzewiałe kości. Retro potańcówkę inspirowaną ścieżką dźwiękową z filmu La La Land, rozkręcą tancerze Lindy Hop, Shaga i Balboa. Będzie spontanicznie i swingowo, a wszystko to w pięknych strojach, wprost z lat 20.-40. XX wieku. Gorąco zapraszamy!

Program:

17 maja, godzina 12:15 – 13:15
Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej
Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej to grupa młodych ludzi, studentów AGH i innych krakowskich uczelni, których łączy wspólna pasja do muzyki. W wykonaniu Orkiestry, podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, usłyszymy m.in. muzykę z filmów Piraci z Karaibów, Kraina lodu, klasycznych polskich filmów z lat 20- i 30-tych oraz serialu Janosik.

18 maja, godzina 13:00 – 14:00
Tumbling Walls
Tumbling Walls to czteroosobowa krakowska grupa muzyczna powstała pod koniec 2016 roku. Grają gitarowego, dekadenckiego, postmodernistycznego Rock'n'Rolla dla ludzi, którzy nie lubią ludzi. Muzyka grupy to Rock'n'Roll z wyraźnymi inspiracjami Talking Heads, New Order, Dawidem Bowiem, The Strokes czy Nicka Cave'a. Klawisze i mikrofon obsługuje Mateusz Suchecki, bębny Maciej Makselon, struny Bartłomiej Krawczyk, a grubsze struny Filip Franczak.

19 maja, godzina 13:00 – 14:00
Boba Jazz Band
Boba Jazz Band wprowadzi nas w klimat festiwalowej muzyki filmowej, granej na żywo. Usłyszymy najpiękniejsze tematy muzyczne z takich klasyków jak „Czterdziestolatek”, „Vabank” czy „Casablanca”.

20 maja, godzina 13:00 – 14:00
Amusing Companions
Amusing Companions odgrzebują stare amerykańskie numery, sięgają po czarne płyty i gry wideo, żeby na końcu zaśpiewać je na głosy i nadać im taneczne formy. Każdy ich koncert jest inny, bogaty w improwizacje, interludia i kontakt z publiką. Amusing Companions zagrają w składzie: Adam Henry (kazoo, wokal), Antonis Skolias (perkusja, wokal), Miłosz Skwirut (bass, wokal), Tomek Kruk (gitara, wokal).

21 maja, godzina 15:00 – 17:00
Movie moves – retro potańcówka z filmem w tytule inspirowana filmem „La La Land”
Będzie swingowo, ale też trochę filmowo, dzięki akcentom w postaci jazzowych melodii, które możemy kojarzyć z mniejszych i większych ekranów. Będzie stylowo – tu zawiruje sukienka w grochy, tam podskoczy kolorowa mucha, nieopodal zabrzęczą szelki czy przemknie koronkowa bluzka z żabotem. Cały pakiet pełen strojów vintage i retro stylizacji. Uczta nie tylko dla ucha, ale i dla oka. Będzie różnorodnie – pomieszają się ze sobą rozmaite style tańca: Lindy Hop, Balboa, Collegiate Shag, Authentic Jazz czy to, co właśnie przyjdzie nam do głowy. A przede wszystkim będzie przyjacielsko i radośnie – będziemy tańczyć ze sobą, koło siebie, solo, z muzyką czy jak komu w duszy zagra. Zatańczymy kilka swingowych choreografii, będziemy też improwizować i mamy nadzieję, że zarazimy swoją energią wszystkich wokół.

 • 10:42 Sufjan Stevens Mystery of Love
 • 10:46 Alan Silvestri Going Guys Way
 • 10:50 Ennio Morricone Farewell to Chyenne
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 313, Sunday, 29 March 2020
 • 1
  Thomas Newman
  1917
  The Night Window
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic