Znamy laureatów Young Talent Award!

Znamy laureatów Young Talent Award. Pierwszą nagrodę otrzymał Jan Sanejko, który odebrał statuetkę w hali ocynowni ArcelorMittal Poland podczas Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej ASCAP. Drugie miejsce zajął Maciek Dobrowolski, a trzecie Joep Sporck. Gratulujemy!

 

 

1 miejsce

Jan Sanejko –  urodzony w 1984 roku kompozytor i pianista. Studiował kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasach prof. Zygmunta Krauzego oraz prof. Edwarda Sielickiego. Gry na fortepianie  uczył się u Wojciecha Kamińskiego i Wojciecha Majewskiego, zaś improwizacji u Szábolcsa Esztényiego. Współpracował z chórami  jazzowymi Sound’n’Grace oraz  Jazz City Choir. Znaczący wpływ jego na postrzeganie świata dźwiękowego miała muzyka Aleksandra Skriabina, Toru Takemitsu, Mortona  Feldmana, Witolda Lutosławskiego oraz Giacinto Scelsiego. W 2013 roku został wyróżniony Nagrodą im. Zygmunta Mycielskiego Koła Młodych ZKP za utwór "Gestemani" na fortepian solo, a jego utwory były wykonywane w ramach koncertów towarzyszących Warszawskiej Jesieni 2013. W tym samym roku został uhonorowany  drugą nagrodą  w I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim Toruń 2013 za utwór "Confessions" na skrzypce solo. Uczestnik FMF Master Classes for Young Composers w 2013 roku w Krakowie a także konferencji Game Music Connect 2013 w Londynie. Od 2013 roku jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.

2 miejsce

Maciek Dobrowolski polski kompozytor posiadający duże doświadczenie w komponowaniu muzyki filmowej. W wieku 24 lat Maciek skomponował po raz pierwszy muzykę do filmu fabularnego, którą James Southall - jeden z najważniejszych recenzentów muzyki filmowej, członek International Film Music Critics Association, określił przepiękną, tematyczną ścieżką dźwiękową. Muzyczny głos Maćka jest unikalny, ale bywał porównywany do Georgesa Delerue . Jego kompozycje budzą podziw: są zawsze bardzo melodyjne, pełne mistycyzmu. Maciek współpracował z takimi artystami jak Robert Amirian, KARI, Jan Stokłosa czy Marcin Rumiński. W swoim ciągłym pragnieniu doskonalenia umiejętności, Maciek uczestniczył w licznych warsztatach związanych z tworzeniem muzyki filmowej takich jak m.in. FMF Master Classes w Krakowie (2013, wziął w nich udział legendarny mixer Dennis Sands i szef USC Scoring for Motion Pictures and Television Daniel Carlin) i ekskluzywne warsztaty kompozycji z Jeffem Rona w Kolonii (zakwalifikowało się tylko 8 uczestników). Poza miłością do teorii muzyki i muzyki filmowej Maciek jest zapalonym kinomanem, ze szczególną słabością do wszystkiego co mroczne, Hitchcocka i science fiction

3 miejsce

Joep Sporck – urodzony w 1985 roku duński kompozytor muzyki filmowej i telewizyjnej. Jest autorem muzyki do kilku filmów pełnometrażowych, dokumentów, filmów krótkometrażowych i produkcji telewizyjnych, jak również reklam radiowych i projektów teatralnych. Jako niezależny kompozytor Joep Sporck określił swój styl jako połączenie muzyki orkiestralnej z innymi akustycznymi instrumentami i odrobiną elektroniki. Jest multiinstrumentalistą; gra na takich instrumentach jak: fortepian, gitara, perkusja, akordeon i etnicznych instrumentach dętych. Dyrygowanie i nauczanie to kolejne z jego muzycznych zainteresowań. Poza komponowaniem pracuje również dla holenderskiej firmy ProjectSAM.  

 • 05:14 Krzysztof Zalewski, Mela Koteluk, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz Miłość rośnie wokół nas (cover)
 • 05:18 Danny Elfman Edward Scissorhands - The End
 • 05:22 William Ross Good-bye Rosie
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic