ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

"Jutro będzie nasze" przedpremierowo, 22 maja w kinie KinoGram, w ramach 12. filmowej edycji cyklu „Silnych razem”!

Czas na 12. edycję kinogramowej akcji filmowej pt. „Silne razem”. Tym razem, na dużym ekranie, przedpremierowo, film, który zdobył serca widzów we Włoszech i okazał się prawdziwym przebojem kinowym – „Jutro będzie nasze”. Ten wybitny komedio-dramat uznawany jest za jeden z największych sukcesów kinowych ostatnich lat; wyprzedził takie hity jak „Barbie" Grety Gerwig czy „Oppenheimer" Christophera Nolana, przekraczając 5 milionów sprzedanych biletów!

"Jutro będzie nasze" przedpremierowo, 22 maja w kinie KinoGram, w ramach 12. filmowej edycji cyklu „Silnych razem”!

„Jutro będzie nasze” to reżyserski debiut znanej włoskiej aktorki Paoli Cortellesi, która w tym słodko-gorzkim obrazie zagrała również główną rolę, wcielając się w postać Delii.  Akcja toczy się w powojennym Rzymie. Czarno-biały zdjęcia przedstawiają zniszczone, brudne i ubogie ulice doświadczonej wojną stolicy Włoch. A wśród nich Delia - kobieta zmagająca się nie tylko z trójką absorbujących dzieci, wymagającym opieki teściem, ale – przede wszystkim – z przemocowym mężem; jest pokoleniowym symbolem sytuacji kobiet w ówczesnych, patriarchalnych Włoch. Przeplatają się śmiech i łzy.  Cortellesi wprost dotyka bolesnych tematów, a przy tym nadaje całości lekkości jak „Rzymskie wakacje”.  I prawdziwe grande finale! Nieoczekiwane, zaskakujące zakończenie, będące dowodem, że przyszłość leży - dosłownie - w naszych rękach! „Jutro będzie nasze” mówi o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy i codziennemu maczyzmowi. – Czy od czasów naszych babek coś dla siebie wywalczyłyśmy? – zadaje pytanie w wywiadach Cortellesi, i szybko sama odpowiada – Tak!
I lepiej mocno tego pilnujmy!

Gościem specjalnym 12. odsłony „Silnych razem” będzie Matteo Brunetti – urodzony w Rzymie kucharz oraz twórca internetowy, finalista 6. edycji „MasterChef”, autor książki: "Włoska Uczta". Jako ambasador włoskiej kuchni oraz tradycji, Matteo poprowadzi dyskusję zaraz po seansie filmu. Bella ciao!

Bilety dostępne: https://bit.ly/bilty-silnerazem

Partnerami 12. edycji SILNYCH RAZEM są: Weranda Country, Philips, Talaria, Mokobelle, Samarite, Magnifer, Bio Bazar. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF Classic.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic