WOW 2016-Winter Orchestra Workshop

Zimowe Warsztaty Orkiestrowe2016 są drugą edycją międzynarodowych warsztatów realizowana w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku

Białystok
15 lutego


Uczestniczy w nich młodzież tworząca 90 osobową orkiestrę dętą. Młodzi muzycy to w większości uczniowie białostockich szkół ale nie tylko , impreza budzi zainteresowanie w całej Polsce i zgłoszenia napłynęły z odległych miast Wrocławia czy Katowic. Pod okiem wybitnych białostockich pedagogów i dyrygenta o międzynarodowej renomie przygotowywany jest repertuar na koncert finałowy. Muzyka którą zagrają uczniowie to utwory klasyczne ale też najbardziej znane przeboje muzyki filmowej takie jak " Gwiezdne Wojny " czy "Piraci z Karaibów". Warsztaty są wyjątkowa okazją do podniesienia swoich umiejętności muzycznych ponieważ mają bardzo intensywny program - muzycy ćwiczą po 6-7 godzin dziennie , szkolą się pod okiem najlepszych specjalistów i grają to co bardzo lubią czyli hity filmowe, czy gorące latynoskie kompozycje z dużym udziałem rozmaitych instrumentów perkusyjnych. Nad całością czuwa po raz drugi wspaniały pedagog , klarnecista i dyrygent - czyli Andrea Loss, który w tym roku bardzo aktywnie włącza się w prowadzenie warsztatów nie tylko dyrygując ale także dając wykłady z historii muzyki na Uniwersytecie Muzycznym i w Zespole Szkół Muzycznych.

Warsztaty przygotowała Białostocka Fundacja Pro Musica i są one bezpłatne dla uczestników jak i dla widowni która zechce przyjść na koncert finałowy. Jest to możliwe dzięki współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie , Stowarzyszeniu Pro Musica i zaangażowaniu nauczycieli muzyki jak i dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

Na koniec warsztatów odbędą się 2 koncerty: 14 lutego o godz.13.00 Koncert Galowy w Sali Widowiskowej w Różanymstoku, oraz  15 lutego Koncert Finałowy w Sali Koncertowej przy ul. Podleśnej 2  na które serdecznie zapraszamy.

 

15 lutego

Sali Koncertowa, ul. Podleśna 2

Białystok

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic