ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Urszula Urzędowska

Summer Jazz Festival Kraków

W dniach 04.07- 01.08.2021 odbędzie się 26. edycja Summer Jazz Festival Kraków.

Kraków
04.07- 01.08.2021


W programie znajduje się blisko 100 koncertów polskich i zagranicznych artystów.
Usłyszymy sławy polskiej sceny jazzowej takie jak: Hanna Banaszak, Włodzimierz Nahorny, Lora Szafran, Aga Zaryan, Adam Makowicz, Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski, czy Stanisław Sojka. Nie zabraknie także mistrzów sceny międzynarodowej -  w tym roku będzie to Branford Marsalis Quartet oraz Nigel Kennedy & Band.

Codzienne koncerty odbywać się będą tradycyjnie w Piwnicy pod Baranami oraz w Harris Piano Jazz Bar. Pierwszego dnia Festiwalu organizatorzy zapraszają na Niedzielę Nowoorleańską - barwne święto jazzu tradycyjnego z koncertami w kawiarniach na Rynku Głównym, paradą, oraz koncertem na pl. Szczepańskim.
Podczas tej edycji kontynuowany będzie także cykl Solo Piano w klubie Piec Art na ul. Szewskiej 12, zapraszamy również na: Scenę Młodych - w tym roku w Harrisie, koncerty w Arena Garden oraz koncert plenerowy na Zamku w Rudnie. Na koncerty festiwalowe zaprasza  jak co roku Klub Alchemia na krakowskim Kazimierzu oraz kultowy Klub u Muniaka na ul. Floriańskiej 3. Po raz pierwszy pojawią się również koncerty w Pałacu Potockich-Zbaraskich przy Rynku Głównym. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii jazzowych Macieja Szczęsnego w  Piwnicy pod Baranami.

Program festiwalu:

https://www.cracjazz.com/pl/program/

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic