Polecamy

Poranki muzyczne na Radziwiłłowskiej

Kraków
17.11.2019

W najbliższe niedzielne przedpołudnie, 17 listopada o godzinie 11:00, serdecznie zapraszamy Państwa: dorosłych, ale przede wszystkim młodzież i dzieci, do uczestnictwa w porankach muzycznych. Jest to, trwający już trzeci rok, cykl koncertów, przygotowywany i realizowany przez Uczniów i Nauczycieli POSM II st. im F.Chopina w Krakowie.

W gościnnych progach Fundacji „Zawsze warto” przy ul. Radziwiłłowskiej 23 w Krakowie, w przepięknej sali, występują młodzi artyści - tak debiutanci jak i muzycy już nagradzani: laureaci wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instrumentaliści i wokaliści, soliści, kameraliści i zespoły. Uczniowie nie tylko grają lub śpiewają, także opisują i komentują wykonywane utwory. Od niedawna opiekują się również stroną marketingową wydarzenia: opracowali plakat, stworzyli i prowadzą stronę wydarzenia w mediach społecznościowych. Zarażają energią i kreatywnością, inspirują talentem oraz wrażliwością. Pokazują i rozwijają na naszych oczach swoje różnorakie „muzyczne oblicza”.  

Niedzielne poranki muzyczne mają ambicję popularyzowania muzyki poważnej wśród Mieszkańców Krakowa i nie tylko. „Odczarowywania”  i wyjaśniania jej pozornie zawiłej struktury. W trakcie koncertów wspólnie próbujemy zrozumieć specyficzny język muzyki, odkrywamy ukryte w dźwiękach znaczenia. Współprzeżywając zawarte w wykonywanych utworach emocje, otwieramy się na bogactwo muzyki, dzielimy się jej pięknem.

Zapraszamy gorąco na najbliższy i wszystkie kolejne koncerty z cyklu „W dobrym tonie”. Zachęcamy do wpisania naszych niedzielnych spotkań z muzyką w osobisty kanon weekendowej aktywności. Czekamy na Państwa, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, licząc, że dobre tony brzmiące na Radziwiłłowskiej będą już zawsze w krakowskim dobrym tonie.

Wstęp wolny.
 

 • 18:07 Krzesimir Dębski Ogniem i Mieczem
 • 18:09 Vangelis West Across The Ocean Sea / City Of Isabel
 • 18:14 Alex North Unchained Melody (orch.)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic