Koncert Grzegorza Turnaua

W mistrzowskim składzie, po wydaniu pierwszej od 11 lat całkowicie autorskiej płyty, Grzegorz Turnau rusza w wyjątkową podróż muzyczną promującą wspomniane, najnowsze wydawnictwo „Szósta godzina”.

Koncert Grzegorza Turnaua

Mający premierę 10 października 2025 roku album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno słuchaczy, jak i krytyków muzycznych, zdobywając pierwsze miejsce w zestawieniu OLiS – listy najlepiej sprzedających się polskich płyt. Ale to nie wszystko. Atutem płyty „Szósta godzina” są teksty znakomitych poetów Leszka Aleksandra Moczulskiego, Józefa Czechowicza, Roberta Frosta, Adama Zagajewskiego, Bronisława Maja oraz oczywiście Grzegorza Turnaua. Wydawnictwo zawiera 14 utworów, w tym trzy single –„Utratę (Z duszą na listek)”, „Paskudną piosenkę” oraz tytułową „Szóstą godziną”, które znajdą się w koncertowej setliście. To jedynie przedsmak tego, co wydarzy się podczas trasy Grzegorza Turnaua „SZÓSTA GODZINA”. Jedno jest pewne: w repertuarze nie zabraknie zaskakujących niespodzianek. CZAS pędzi nieubłaganie, dlatego już dzisiaj warto zaopatrzyć się w bilety na te wyjątkowe wydarzenia, zwłaszcza, kiedy zaprasza sam Grzegorz Turnau:

CZAS ruszać w trasę! „SZÓSTA GODZINA” na ŻYWO we wszystkich miastach przestawiamy zegary na CZAS koncertowy! Zaczynamy od Krakowa i zgodnie z ruchem wskazówek zatrzymujemy się w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Szczecinie i wielu innych miastach. Będzie to wspólna podróż w CZASIE, przez wszystkie albumy, z „SZÓSTĄ GODZINĄ” na zegarze, w doborowym towarzystwie Doroty Miśkiewicz, Atom String Quartet i mojego stałego zespołu - Leszka Szczerby, Roberta Kubiszyna i Cezarego Konrada. Miejcie dla nas CZAS! Do zobaczenia! G.T.

 

13 lutego 2026 r., godz. 19:00

Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków

Bilety dostępne online na portalach biletyna.pl, ebilet.pl oraz eventim.pl 

Partnerem koncertu jest Miasto Kraków

 

Trasa Grzegorza Turnaua

 

13.02.2026 - Kraków, ICE Kraków

28.02.2026 - Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
11.04.2026 - Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka
20.04.2026 - Toruń, CKK Jordanki
17.05.2026 - Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza
08.06.2026 - Wrocław, NFM

02.07.2026 - Łódź, Wytwórnia
19.09.2026 - Katowice, NOSPR
08.11.2026 - Bielsko-Biała, Cavatina Hall
13.11.2026 - Lublin, Centrum Spotkania Kultur
22.11.2026 - Poznań, Sala Ziemi 

 

Grzegorz Turnau – kompozytor, piosenkarz i pianista, autor tekstów, aranżer. Urodził się 31 lipca 1967 roku w Krakowie. Gry na fortepianie uczył się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie, jest absolwentem krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1984 roku, jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album „Naprawdę nie dzieje się nic”. Od tego czasu wydał 17 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych.

Komponuje muzykę dla filmu i teatru (m.in. od wielu lat współpracując z reżyserem Jarosławem Kilianem), jest też autorem większych form muzycznych i (od 2016 roku) kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie. Choć urodził się i mieszka w Krakowie, związany jest od dzieciństwa z miastem Inowrocław, którego honorowe obywatelstwo otrzymał w 2013 roku, a także z województwem zachodniopomorskim, gdzie mieści się – założona przez Grzegorza wspólnie ze Zbigniewem i Jackiem Turnauami i Tomaszem Kasickim – Winnica Turnau.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.