I Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Występy najzdolniejszych młodych śpiewaków świata w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Lublin
7-10 lutego 2017


Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza  w dniach od 7 do 10 lutego 2017 r., na nowy, prestiżowy I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Kilkudniowy konkurs będzie, cyklicznym wydarzeniem prezentującym talenty wokalne, pod opieką międzynarodowego Jury. Przesłuchania w Sali Operowej są otwarte dla publiczności i dostępne dla wszystkich miłośników muzyki.

Najlepsi wokaliści, wyłonieni w turze przesłuchań, wystąpią z towarzyszeniem orkiestry w koncercie finałowym, a na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne i specjalne – m.in. zaproszenia do wykonania wybranych partii na scenach operowych. W gronie jurorów znajdą się uznani profesjonaliści świata operowego – dyrygenci, dyrektorzy teatrów, menedżerowie i śpiewacy.Podczas przesłuchań zaprezentują się młodzi śpiewacy pochodzący nie tylko z Polski, ale naprawdę z całego świata – m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Chin, Korei Południowej, Niemiec, Austrii, Węgier, Skandynawii, Krajów Bałtyckich oraz Słowiańszczyzny.

Bogaty program wydarzenia, który opiera się w dużej części na ponadczasowych kompozycjach najwybitniejszych kompozytorów operowych (m.in. Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Wolfgang Amadeusz Mozart, Vicenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini) obejmuje jednak również utwory polskich kompozytorów i pieśni z repertuaru światowego. Obowiązkowym elementem przesłuchań jest również prezentacja utworu XX-wiecznego.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów to jednocześnie okazja do przypomnienia sylwetki patronki konkursu – wybitnej artystki urodzonej w Lublinie, pierwszej polskiej wielkiej diwy operowej, która na przełomie XVIII i XIX wieku śpiewała na największych scenach Europy, a sam Mozart napisał dla niej podobno jedną ze swych arii
 di bravura.

I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
7-10 lutego 2017
antonina.campi.spotkaniakultur.com


Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic