Polecamy

Bliżej Mistrza, czyli wyjątkowy koncert Krzysztofa Pendereckiego na XIII Forum Humanum Mazurkas

8 lutego 2015 r. po raz trzynasty ożarowski MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel zaserwuje zaproszonym gościom potężną dawkę artystycznych emocji. W ramach Forum Humanum Mazurkas – prokulturalnego projektu, integrującego świat biznesu i sztuki – ożarowski hotel gościć będzie wybitnego polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego.

Głównym punktem tegorocznej edycji Forum Humanum Mazurkas będzie wyjątkowy koncert Krzysztofa Pendereckiego – słynnego polskiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga muzycznego, przedstawiciela tzw. polskiej szkoły kompozytorskiej lat sześćdziesiątych. To właśnie pod jego dyrygenturą zaproszeni goście wysłuchają niezwykłego koncertu polskiej orkiestry Sinfonia Iuventus, w skład której wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych.. Dla gości będzie to również niecodzienna okazja do rozmowy z Mistrzem.

Nie będzie to jednak jedyny punkt programu tego cyklicznego spotkania kulturalnego. Wcześniej odbędzie się wernisaż wystaw zbiorowych malarstwa „Piano forte moderato, czyli muzyka w obrazach” i „Zimowe opowieści” pod kuraturą Janiny Tuora, a po nim nastąpi pożegnanie wystawy indywidualnej „Od realizmu do abstrakcji” autorstwa Joanny Kossuth. Dodatkową atrakcją spotkania będzie aukcja akwarel Andrzeja Gosika – polskiego malarza, ilustratora i grafika projektanta.

Uważamy, że sztukę trzeba wspierać. Dla nas Forum Humanum Mazurkas to żywa energia kultury, która przepływa między twórcami różnych dziedzin sztuki, to prezentacja polskiej kultury z sercem i fantazją. To również niepowtarzalna okazja do wymiany myśli między artystami, politykami, ludźmi nauki i biznesu. Zamiłowanie do sztuki jest fundamentem naszej firmy, który „wmurowaliśmy" w jej nazwę i to właśnie ona stała się źródłem artystycznej misji hotelu Mazurkas. – mówi Andrzej Bartkowski, prezes grupy MCC Mazurkas.

Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy, których prace można podziwiać w niespotykanej, czynnej całą dobę galerii. Dzięki temu każdy uczestnik konferencji może nawet w przerwie kawowej podziwiać dzieła artystów oraz oczywiście je zakupić. To udostępnienie światu biznesu możliwości obcowania ze sztuką nawet podczas pracy.  

Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

 • 11:39 Ramin Djawadi Shall We Begin
 • 11:45 Georges Bizet "Carmen" na wesoło
 • 11:48 Heitor Villa-Lobos Pierwsza część "Popularnej suity brazylijskiej"
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic