ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Katarzyna Hnat

Kredyty konsolidacyjne — fakty i mity. Czy znasz je wszystkie?

Oferta kredytowa poszczególnych placówek stale się zmienia. Dlatego nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z możliwości pożyczkowych, które posiadamy. Jednocześnie część spośród dostępnych kredytów jest owiana złą sławą. Czy słusznie? Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o kredytach konsolidacyjnych.

Kredyty konsolidacyjne — fakty i mity. Czy znasz je wszystkie?

Kredyty konsolidacyjne — na czym polegają?

Zacznijmy od podstaw, które pomogą ci zrozumieć, z jakim rodzajem zobowiązania masz do czynienia.

  • Kredyty konsolidacyjne to rodzaj zobowiązania finansowego oferowanego przez większość banków. Specjalizują się w nich także niektóre spośród prywatnych firm pożyczkowych.
  • Konsolidacja to nic innego jak połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedno. Może ona objąć między innymi kredyty gotówkowe, chwilówki i zakupy ratalne, niezależnie od tego, czy pożyczki zaciągałeś u jednego, czy u kilku pożyczkodawców.
  • Z kredytów konsolidacyjnych korzystają osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a także te, które chcą polepszyć swoje warunki spłaty.
  • Jeśli chcesz rozpocząć proces konsolidacji, możesz poprosić o pomoc doradcę kredytowego z firmy Habza Finanse.

Teraz kiedy już wiesz, na czym polega konsolidacja, możemy przyjrzeć się bliżej związanym z nią faktom i mitom. Na które opinie lepiej uważać, które warto ponownie zweryfikować? Sprawdzamy!

Kredyty konsolidacyjne należą do tzw. trudnych kredytów

W wielu przypadkach to prawda. Wynika to z tego, że o konsolidację zobowiązań najczęściej starają się osoby, które znajdują się w złej sytuacji finansowej. Tymczasem banki niechętnie podchodzą do współpracy z klientami, którzy mają zaległości w spłacie swoich zobowiązań. Przedstawiciele poszczególnych placówek zwracają również uwagę na wysokość naszych dochodów i rodzaj wykonywanego zawodu.

Kredyt konsolidacyjny to po prostu kolejny kredyt do spłaty

Takie przekonanie jest błędne. Owszem, konsolidacja polega na zaciągnięciu kolejnego kredytu, jednak dzięki temu nowy pożyczkodawca spłaca twoje poprzednie zobowiązania. W zamian otrzymujesz nową, korzystną umowę kredytową i pozbywasz się konfliktów z dawnymi wierzycielami.

Jeśli jeden bank odmówi nam konsolidacji, nie warto korzystać z innych ofert

To częsty błąd. Wspominaliśmy już, że kredyty konsolidacyjne znajdują się w ofercie większości banków. Jeśli jedna placówka odrzuci nasz wniosek, nie oznacza to, że nie możemy liczyć na pomoc z innego źródła. Każdy kredytodawca wyznacza własne reguły i proponuje inne oferty, z którymi warto zapoznać się z pomocą doradcy kredytowego.

Co może pomóc ci w otrzymaniu kredytów konsolidacyjnych?

Przede wszystkim — konsultacja z ekspertem, który oferuje ci swoje doświadczenie i możliwości negocjacyjne. Przedstawiciele firmy Habza Finanse pomogli już wielu klientom, nawet tym, których sytuacja finansowa była wyjątkowo trudna. Dlatego nie ufaj powierzchownym opiniom. Zamiast tego poszukaj pomocy u profesjonalistów. Ciesz się poprawą zdolności kredytowej i odzyskaniem płynności finansowej jeszcze dziś!

Artykuł sponsorowany

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic