Internet mobilny – szybko, coraz szybciej

W „Szybkim jak błyskawica” Tom Cruise ścigał się supersamochodem, by zdobyć serce pięknej Nicole Kidman. Podobnie dziś internet mobilny zdobywa serca kolejnych użytkowników sieci, bo jego prędkość wzrasta. A to tylko pierwsza z długiej listy jego zalet.

Internet mobilny – szybko, coraz szybciej

Internet mobilny w parku i kawiarni

Z rozwojem internetu mobilnego wiąże się oczywiście popularność bezprzewodowych urządzeń, dzięki którym możliwe jest korzystanie z sieci niemal w każdych warunkach. Obecnie można to robić w dowolnie wybranym miejscu – autobusie, parku, czy kawiarni. Nie trzeba przy tym dźwigać ze sobą kabli ani skomplikowanych urządzeń. Wystarczy pakiet internetu mobilnego i smartfon lub tablet.

Dlatego nie powinno dziwić, że to właśnie smartfon stał się współcześnie narzędziem, które sprzedaje się doskonale. Rozwój technologii 5G pchnie ten segment rynku w zupełnie nowe rejony. Warto mieć rękę na pulsie i korzystać z sieci, ile wlezie. Oczywiście bez przepłacania i najlepiej bez niepotrzebnych długoterminowych umów. Co jeszcze warto wiedzieć o internecie mobilnym?

Korzystaj z internetu mobilnego, ile chcesz 

Według Instytutu Łączności w roku 2018 polscy użytkownicy wykorzystali trzy miliardy gigabajtów w sieciach bezprzewodowych. Trzy lata później w naszym kraju liczba osób korzystających z internetu mobilnego zaczęła przewyższać liczbę użytkowników internetu stacjonarnego. A zapotrzebowanie na internet mobilny rośnie z roku na rok, zwłaszcza na tych obszarach, gdzie utrudniony jest dostęp do internetu szerokopasmowego. 

Operatorzy prześcigają się w ofertach, które będą przyjazne dla portfela i pozwolą na swobodne surfowanie po sieci. Spośród wielu dostępnych propozycji szczególnie warta uwagi jest oferta na internet mobilny Mobile Vikings. To wirtualny operator, który korzysta z infrastruktury sieci Play, która wyróżnia się wysoką prędkością pobierania. Z najnowszego raportu serwisu speedtest.pl wynika, że klienci sieci Play w maju 2022 r. mogli liczyć na najwyższą prędkość pobierania danych (średnio 44,3 Mb/s)¹.

Poza prędkością pobierania danych i ofertą bez umów i formalności przy wyborze zwróć uwagę na liczbę gigabajtów do wykorzystania. Ułatwiająca życie jest także opcja autodoładowania. Nie musisz o niczym pamiętać. Wszystko zrobi się samo, a Ty możesz cieszyć się internetem gdzie chcesz i kiedy chcesz.

¹ https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kto-oferuje-najszybszy-internet-mobilny-Porownanie-Orange-T-Mobile-Play-Plus-8353328.html

Artykuł sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic