Michael Buble - przystojniak z Kanady zaśpiewa w Łodzi i Krakowie

Kanadyjski piosenkarz Michael Buble, słynący z przyjemnego dla ucha łączenia popowych melodii z jazzowym sznytem, wystąpi dwukrotnie w Polsce. Pierwszy koncert odbędzie się 19 września w Atlas Arena Łódź, kolejny - 20 września w Tauron Arena Kraków.

Michael Buble - przystojniak z Kanady zaśpiewa w Łodzi i Krakowie
fot.PAP/PA

"An Evening with Michael Buble" - tak zatytułowane są recitale piosenkarza, które wypełnia repertuar zdominowany przez klasykę amerykańskiej piosenki. Podczas występów będzie można usłyszeć na żywo między innymi utwory z ostatniego, wydanego w listopadzie 2018 r. albumu piosenkarza zatytułowanego "Love".

Koncerty w Polsce będą jednymi z pierwszych w Europie na tej trasie, a poprzedzą je tylko dwa występy - w Chorwacji i Czechach.

Po raz ostatni Buble wystąpił w Polsce pięć lat temu, promując wydany w 2013 r. album "To Be Loved".

Buble pochodzi z zachodniej części Kanady. Jest najstarszym z czwórki dzieci Lewisa i Amber Buble.

W 2003 r. nagrał album zatytułowany po prostu "Michael Buble", który zdobył sporą popularność na całym świecie. Piosenkarz dysponuje oryginalną, ciepłą barwą głosu.

Artysta wykonuje głównie covery m.in. Franka Sinatry, The Beatles, Raya Charlesa, Bee Gees, Elvisa Presleya, a współpracował m.in. ze Stevie Wonderem, Nelly Furtado i Laurą Pausini, Davidem Fosterem, Chrisem Bottim.

Piosenka "Me and Mrs. Jones" zaśpiewana przez Buble na płycie "Call Me Irresponsible" zajęła 1. miejsce podsumowania Listy Przebojów Programu Trzeciego za rok 2007. (PAP Life)