Śniadanie Mistrzów

Słuchaj już w poniedziałek (od 06:45 do 10:00)

„Śniadanie Mistrzów” w RMF Classic – to muzyka, która pozwala spokojnie się obudzić i zestaw informacji i komentarzy dla ludzi głodnych wiedzy o świecie. Zaczynamy kwadrans przed siódmą.

 

24.01 to premiera filmu "1917" Sama Mendesa - to opowieść o losach ojca reżysera, który walczył na zachodnim froncie Pierwszej Wojny Światowej. Pamięć o Wielkiej Wojnie jest zupełnie inna w Polsce i inna na Zachodzie Europy - o tym rozmawiałem z profesorem Maciejem Górnym z Instytutu Historii PAN.

Posłuchaj

 

Co pół godziny przynosimy Wam najświeższą porcję faktów i prognozę pogody, dzięki którym jesteście najlepiej poinformowani.

Tuż po siódmej przypominamy  rocznice i jubileusze w „Datowniku historycznym Macieja Korkucia” – to też te mniej znane wydarzenia, które do dziś działają na emocje.
„Otwartym tekstem”  mówi dziennikarz Marcin Borowski, który subiektywnie przegląda codzienną prasę nie szczędząc autorskich komentarzy.

W Śniadaniu Mistrzów są też korespondencje z zagranicznych stolic.  W cyklu „Czym żyje ulica w…?” przybliżamy wydarzenia, o których mówi się w Waszyngtonie, Paryżu, Londynie, Moskwie i Brukseli.
W każdy wtorek i czwartek  "Niezwykłe historie odkryć i wynalazków prezentuje prof. Ryszard Tadeusiewicz".

Artur Andrus co środa musi sprostać nietypowemu wyzwaniu - dostaje 24 godziny na napisanie tekstu piosenki, do którego Łukasz Borowiecki komponuje muzykę, a piosenkę wykonują najlepsi polscy artyści, których Artur Andrus musi sprowadzić do studia. Żeby było jeszcze trudniej, inspiracją do tekstu są newsy zaproponowane przez prowadzącego. To "Piosenka z prawdziwego zdarzenia".

W poniedziałek, środę i piątek serwujemy też Danie do myślenia - czyli rozmowę o kulturze, nauce, zdrowiu lub psychologii.

Co piątek zajmujemy się Twoim zdrowiem, codziennie sprawdzamy sytuację na polskich drogach, mówimy o ważnych wydarzeniach w sporcie i każdego dnia dbamy o to, by Wasz kalendarz był pełen spektakli, koncertów, wystaw i premier - o nich mówimy w Faktach Kulturalnych.
 
Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku od 6:45 do 10:00!

 • 11:04 Alexandre Desplat Cat Lessons
 • 11:06 Steven Price Gravity
 • 11:11 Luka Sulic, Stjepan Hauser, Lang Lang Clocks
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic