Między ścieżkami

Słuchaj już w czwartek od 18:00

Najpiękniejsza muzyka filmowa według Tytusa Hołdysa. W każdy czwartek od 18!

Nazywam się Tytus Hołdys i kocham kino oraz muzykę filmową. Odkąd pamiętam fascynowały mnie ruchome kadry, towarzyszące im dźwięki, a wywoływane przez poszczególne sceny emocje oraz aktorska wirtuozeria rozsadzały mnie od środka. Nieodłącznym elementem tej miłości jest muzyka filmowa, którą zaszczepiły we mnie dźwięki głównego motywu do "Parku Jurajskiego" autorstwa Johna Williamsa.

Blisko cztery lata temu przypadkowo trafiłem na targi płyt winylowych. Pośród tysięcy tytułów kątem oka dostrzegłem okładkę ze znajomym widokiem: stojący profilem mężczyzna w kurtce z wyhaftowanym złotymi nićmi skorpionem... Serce zabiło mi mocniej. Wtedy narodził się projekt WinyloKINO, a muzyka do filmu "Drive" jest dziś jedną z 1000 płyt winylowych z mojej kolekcji - są to zarówno oryginalne ścieżki dźwiękowe jak i dedykowane filmowym oraz telewizyjnym produkcjom soundtracki.

Uwielbiam opowiadać o kinie i ścieżkach dźwiękowych. O twórcach, reżyserach, aktorach i aktorkach. Uchylać rąbki Hollywood i sprzedawać ciekawostki tego jakże fascynującego oraz kipiącego emocjami świata. To dla mnie ogromna radość móc robić to również na antenie radia RMF Classic w autorskim programie “Między ścieżkami”, którego możecie posłuchać w każdy czwartek o godzinie 18:00. Do usłyszenia!

Tytus.Holdys@rmfclassic.pl

Powiedzieli o Tytusie:
Świat filmowych soundtracków na winylach jest mi mało znany, ale dzięki WinyloKINO i Tytusowi Hołdysowi dowiaduję się o nim coraz więcej. Zaglądam i będę zaglądał!

Michał Oleszczyk,
krytyk filmowy i autor podcastu “SpoilerMaster - Podcast do słuchania po seansie”

Zdawało mi się, że w dziedzinie opowiadania o kinie i muzyce filmowej, mało da się już wymyślić - ale idea WinyloKINO w sposób oczywisty przyciągnęła mnie do Tytusa, który pięknie łączy miłość do kina z pasją do muzyki z winylowych płyt.

Wojciech Padjas,
radiowiec i twórca audycji “Muzyka spod igły” na antenie RMF Classic

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic