Projekcje filmowe na FMF!

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to nie tylko okazja do udziału w niepowtarzalnych koncertach, ale również szeroka oferta wydarzeń towarzyszących. Darmowe projekcje filmowe na pewno przypadną do gustu zarówno dojrzałym filmowym ekspertom, jak i najmłodszym fanom X muzy.

W ramach projektu Kino Legalnej Kultury 24 i 28 września w Małopolskim Ogrodzie Kultury odbędą się projekcje filmów dla dzieci i dla dorosłych. Cykl rozpocznie się 24 września (środa) o godzinie 10:00 od filmu dla całej rodziny Amazonia. Przygody małpki Sai, śledzącego losy kapucynki, która odkrywa tajemnice dżungli amazońskiej. Film przeznaczony jest dla dzieci od lat siedmiu, ale dorośli także znajdą w nim wiele urzekających momentów.

W niedzielę (28 września) o godz. 10:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki obejrzeć będzie można film Wakacje Mikołajka na podstawie szalenie popularnej wśród najmłodszych książki René Goscinny’ego. Film opowiada o przygodach tytułowego Mikołajka, który wraz ze swoją rodziną wyjeżdża na nadmorskie wakacje, gdzie ze swoimi kolegami przeżywa rozmaite przygody.

Dla miłośników muzyki, a także tych, którzy interesują się młodym pokoleniem polskich kompozytorów film Kilka pytań o słyszenie świata Mai Baczyńskiej. To pierwszy niezależny polski dokument pełnometrażowy, który skupia się na młodych kompozytorach muzyki filmowej i współczesnej. Śledzi ścieżki artystyczne twórców, którzy mają już za sobą pierwsze osiągnięcia i pierwsze porażki. Opowiadają oni o tym w jaki sposób słyszą otaczający ich świat i jak utrwalają go w swojej muzyce. Warto dodać, że jednym z bohaterów filmu jest Tomasz Opałka – finalista zeszłorocznego konkursu FMF Young Talent Award. Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę (28 września) w sali projekcyjnej MOS o godzinie 14:00, seans jest otwarty dla wszystkich. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 również w sali kinowej MOS wyświetlany będzie fabularyzowany film dokumentalny 20 000 dni na ziemi opowiadający o Nicku Cave’ie, jego procesie twórczym i życiu codziennym. 20 tysięcy – tyle dni spędził na Ziemi Nick Cave, gdy zaczynał nagrania do najnowszej płyty Push the Sky Away. Stąd tytuł zainscenizowanego dokumentu, który w formule 24 godziny spędzone z artystą jest podróżą przez burzliwe życie australijskiej gwiazdy.

Wstęp na projekcje jest wolny.

W środę (24 września) o godzinie 19:00 zapraszamy do Kina Pod Baranami na premierowy pokaz filmu Sceny z Wajdy. Kamera Wajdy, w reżyserii Marty Węgiel, krakowskiej felietonistki i reporterki. Specjalnemu pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z Andrzejem Wajdą, Zygmuntem Koniecznym i Martą Węgiel, które poprowadzi Maria Malatyńska. Film miał być początkowo wywiadem z wielkim reżyserem o teatrze i filmie, o jego życiu i marzeniach – tych spełnionych i jeszcze odległych. Jednak szybko okazało się, że jest to przedsięwzięcie, które nie zamknie się w 30 minutach wywiadu. Widownia wyruszy więc razem z Wajdą w jego świat, wspomnienia i refleksje, ilustrowane muzyką Zygmunta Koniecznego. Film jest hołdem dla reżysera, a zarazem spojrzeniem na jego życie i twórczość, jakiego jeszcze nie było. Zaproszenia w ograniczonej ilości będą dostępne w Kinie Pod Baranami w dniu pokazu.

 • 05:18 Danny Elfman Edward Scissorhands - The End
 • 05:22 William Ross Good-bye Rosie
 • 05:27 Marc-Antoine Charpentier Te Deum (Prelude)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic