Prestiżowa, pierwsza nagroda Ambasadora FMF przyznana!

Chcąc podkreślić wagę, znaczenie i zasługi tych, którzy budują połączenia branżowe oraz rangę Festiwalu Muzyki Filmowej w kraju i za granicą, postanowiliśmy ustanowić prestiżową nagrodę Ambasador FMF, przyznawaną w tym roku po raz pierwszy. Laureatem nagrody może zostać osoba albo instytucja, która pozwala nam zbliżać się do globalnego świata muzyki i filmu, pomaga we współpracy i umożliwia nowe kontakty. To przewodnik w procesie uczenia się, pomagający festiwalowi w osiąganiu dalekosiężnych celów. Z radością ogłaszamy, że pierwszą nagrodę Ambasador FMF przyznajemy Nancy Knutsen, wieloletniej przyjaciółce FMF.

Minimalistyczna statuetka z mosiądzu, autorstwa Stanisława Juszczaka, przedstawia dwa ruchome koła, ułożone w taki sposób, że jedno zawsze wprawia w ruch drugie. To system wzajemnie zależny, w którym sukces zależy od współpracy i wzajemnego ruchu. W istocie nagroda dedykowana jest tym wszystkim, którzy są przyjaciółmi i facylitatorami, którzy tworzą trwałe połączenia ze światem i nieustannie zabiegają o kolejne.

Wieloletnia przyjaciółka Festiwalu, Nancy Knutsen, przez lata pełniła funkcję wiceprezes ds. Repertuaru Filmowego i Telewizyjnego ASCAP. Producentka corocznych nagród Stowarzyszenia ASCAP – Film and Television Music Awards, doradczyni zarządu Young Musicians Foundation, członkini National Academy of Television Arts and Sciences, Women in Film oraz National Academy of Recording Arts and Sciences, wreszcie założycielka Advisory Committee of the World Soundtrack Academy z siedzibą w Belgii. Zanim zaczęła pracować w ASCAP, Nancy była asystentką kompozytora Johna Williamsa oraz managerem Boston Pops i Boston Symphony Orchestra. Pracowała z największymi kompozytorami i dyrygentami naszych czasów, m.in. Aaronem Coplandem, Leonardem Bernsteinem, Seiji Ozawą, André Previnem, Henrym Mancinim.

To Nancy przedstawiła nas po raz pierwszy Elliotowi Goldenthalowi, Hansowi Zimmerowi, Craigowi Armstrongowi, Angelo Badalamentiemu. To jej praca cementowała współpracę z festiwalami FIMUCITÉ, Gent Film Fest, przynosząc rosnącą sławę FMF podczas różnych międzynarodowych konferencji filmowych i muzycznych, m.in. w ramach festiwali: Sundance i SXSW, a także w Seattle, Vancouver i Toronto, na festiwalach w Santa Barbara i Palm Springs.

Nazywamy Nancy Ambasadorem FMF, ponieważ od lat z wielkim zaangażowaniem wspomaga rozwój kontaktów z wieloma naszymi branżowymi partnerami zagranicznymi. Tą symboliczną nagrodą dziękujemy Nancy za wieloletnie oddanie i przyjaźń, życząc wielu jeszcze muzycznych przygód oraz częstych wizyt w Krakowie na FMF.

 • 18:54 Michel Legrand Theme from Summer of '42
 • 18:58 Percy Sledge When A Man Loves A Woman
 • 19:00 Michał Lorenc Taniec Eleny
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic